Kawior ze ślimaków z Gospodarstwa Snails Garden na warmii i Mazurach

29 czerwca 2010
Gospodarstwo ;Snails Garden; zajmuje chowem i reprodukcją lądowych ślimaków jadalnych. Ferma położona jest w ekologicznym regionie Warmii i Mazurach, uznawanym płucami Polski.
Ślimaki hodowane są w specjalny środowisku w którym występuje bujna roślinność i naturalna poranna rosa.
Dodatkowe mieszanki paszowe sporządzane są z wyselekcjonowanych ekologicznych ziaren zbóż z domieszka specjalnych ziół.
Mięczaki doglądamy osobiście, oferując  przy tym mięso i jajeczka dla wyszukanych smakoszy, aby  sprawić im największą przyjemność!

Poświęcone 5 lat badań, udoskonalanie sztuki przetwarzania i techniki chowu, przyczyniło się do stworzenia wyselekcjonowanych jaj ślimaczego kawioru.
Każdy ślimak znosi raz w roku średnio około 100 jaj, co stanowi około 4 gramów.
Z wielką cierpliwością jesteśmy zobowiązani do zebrania jajeczek jedno po drugim, a następnie, po skrupulatnym czyszczeniu, sortowaniu, myjemy je ręcznie, tak aby zachować tylko jaja dobrej jakości. Dlatego, w celu wyprodukowania kilograma kawioru z jaj ślimaków, potrzeba około 26000 sztuk starannie wybranych lśniący białych perłowych jajeczek.

Następnym krokiem jest laboratorium przetwarzania, gdzie poddawane są procesowi leżakowania w solance najwyższej jakości. Tu wyodrębniony został smak o niepowtarzalnej nucie leśnego deszczu z grzybowo dębowym posmakiem, przeplatający się zapachem i aromatem naturalnych ekologicznych lasów regionu Warmii i Mazur.

Pakowanie i przygotowywane jest zgodne z normami Wspólnoty Europejskiej przy udziale wyspecjalizowanego zakładu produkcyjnego.
Snails Caviar dostępny jest w małych przezroczystych 30 gramowych słoiczkach, zamkniętych próżniowo w temperaturze + / - 4 °C, co daje gwarancje bezpieczeństwa sanitarnego i pozwala na zachowanie subtelnego aromatu kawioru.
Twoja wyobraźnia będzie odczuwała nowe źródeł inspiracji.
Doświadczając delikatnego smaku, zaskakując się nowym wyrażeniem małych perełkowych kulek, wybuchających w Twoim podniebieniu, przygotuj się na rozkwit subtelnego savours.

Możesz cieszyć się ślimaczym kawiorem bez niczego lub dotknąć go odrobiną śmietany i delektować się nim z łyżki, lub na toście. Można również użyć twórczej iskry na delikatne przygotowywania posiłków.
 
Ślimaczy kawior z całą pewnością zostałby uznany w Starożytności „Ambrozją” rozpływającą się w ustach, dającą moc ciału i umysłowi!

Aby skosztować Snail Caviar!
Wyciąć cienkie kwadraty chleba żytniego.
Top je z odrobiną śmietany dwukrotnie.
Połóż ślimaczy kawior ziarna na górę.
Pieprz i lekko je dodać odrobiną Guérande de sel.
Podać z białym winem z winorośli lub szampanem Brut.

Unikaj używania srebrnych sztućców. Ważną rzeczą jest, aby kosztować kawior w plusowej temperaturze. Lepiej wyjąć słoiczek z lodówki godzinę wcześniej i otworzyć go w ostatniej chwili.

POWIĄZANE

Trudno przewidzieć, co się wydarzy w świecie motoryzacji, gdy każdy rok przynosi...

Wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają inteligentne auta, nie jest wyłącz...

Producenci lodów stawiają na innowacje. Na rynku można już znaleźć lody, które n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę