aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pokazy kulinarne w Powiatowym Zespole Szkół w Krzyżowicach

4 listopada 2015
W dniach 27 i 30 października bieżącego roku Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu zorganizował dwa zajęcia kulinarne z kuchnią dolnośląską i produktami lokalnymi, regionalnymi w roli głównej. Odbyły się one w Powiatowym Zespole Szkół w Krzyżowicach. Skierowane one były do uczniów kształcących się w kierunku Technik hotelarstwa oraz nauczycieli szkoły.

Zajęcia otwarła kierownik Sekcji Informacji i Promocji Teresa Pernal, która omówiła zadania ARR w promocji artykułów rolno – żywnościowych wysokiej jakości oraz cele warsztatów. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali materiały informacyjne.

W świat dolnośląskiej kuchni oraz produktów wprowadzał uczestników warsztatów, dotyczących systemów jakości żywności, Grzegorz Wiatrowski. Przedstawił najbardziej znane produkty spożywcze wytwarzane na Dolnym Śląsku, wyróżnione logiem Kulinarnego Dziedzictwa, wpisane na listę Produktów Regionalnych lub ekologiczne.

Podczas pokazu kulinarnego uczestnicy mieli możliwość obserwować przygotowanie potraw regionalnych w oparciu prezentowane wcześniej produkty. Wielu z nich czynnie włączyło się w gotowanie. Po przygotowaniu dań odbyła się wspólna degustacja.

Na zakończenie warsztatów odbyło się podsumowanie zajęć. Prowadzący zajęcia kucharz podkreślał, że prezentowane dania są mocno związane z naszym regionem, bo do ich przygotowania użyto lokalne surowce wytwarzane metodą ekologiczną, natomiast receptura stanowi dziedzictwo kulinarne Dolnego Śląska.

POWIĄZANE

Chciałbyś pomóc najuboższym na święta, ale nie wiesz komu, nie masz czasu i zast...

W dniu 17 listopada bieżącego roku Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu or...

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie przy współpracy z firmą „Avang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę