aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szkolenie dla intendentów stołówek szkolnych

4 listopada 2015
W dniu 30 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Narodowego Święta Niepodległości w Koszalinie Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie przeprowadził kolejne szkolenie pod wspólnym hasłem „Szkolenie dla intendentów stołówek szkolnych”.

Spotkanie skierowane było dla osób prowadzących stołówki szkolne, Dyrektorów tych placówek i osób odpowiedzialnych w szkołach za żywienie. Cykl takich szkoleń planowany był na początku roku, ale decyzje dotyczące stołówek i sklepików szkolnych spowodowały, że takie spotkania prowadzone są po wejściu w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia. Część pierwsza była wykładem przeprowadzonym przez zawodowego dietetyka. Tematem było prawidłowe odżywianie dzieci i młodzieży.

Po niej rozpoczęła się dyskusja dotycząca praktycznego stosowania się do zapisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Koszalina starali się odpowiadać na kwestie poruszane przez uczestników.

Uczestniczący w szkoleniu Zastępca Dyrektora OT Szczecin Włodzimierz Różański Omówił programy: „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w Szkole”.

Osoby prowadzące stołówki mają wiele zastrzeżeń do nowych przepisów. Widmo wysokich kar finansowych powoduje dodatkowy stres. W trakcie spotkania wszyscy byli zgodni co do   celowości   nowych przepisów, a takie   szkolenia  są okazją do przedstawienia możliwości przyrządzania posiłków zgodnie z przepisami, a także wymiana doświadczeń. Zebrani zgodzili się , że ogromną i chyba decydującą rolę w zmianie nawyków żywieniowych mają rodzice. OT Szczecin planuje w przyszłym roku organizować dla nich cykl takich szkoleń.

POWIĄZANE

Chciałbyś pomóc najuboższym na święta, ale nie wiesz komu, nie masz czasu i zast...

W dniu 17 listopada bieżącego roku Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu or...

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie przy współpracy z firmą „Avang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę