Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Naukowcy stworzyli świecące prosięta

3 grudnia 2015
W przeddzień katolickiego Bożego Narodzenia grupa naukowców w Chinach stworzyła dziesięć prosiąt, które świecą na zielono - podaje TylkoPrzyroda.pl. W swojej pracy naukowcy wykorzystali technikę, opracowaną na Uniwersytecie Hawajskim w Manoa.
 
Grupa naukowców z Akademii Rolniczej w południowych Chinach, osiągnęła tak niezwykły efekt poprzez wprowadzenie do zarodków świni białka fluorescencyjnego, wyizolowanego z DNA meduzy. To przez te manipulacje świnie świecą na zielono.
 
Sama technika została wykorzystana na początku tego roku w Turcji do stworzenia pierwszego na świecie świecącego w ciemności królika. Tureccy naukowcy pracują teraz nad stworzeniem świecących owiec. Wcześniej sztuki tej udało się dokonać badaczom w Urugwaju. Należy sobie zadać pytanie, po co oni to robią? Przecież na pewno nie chodzi o tworzenie sezonowych dekoracji.

Celem badania było znalezienie skutecznego i taniego sposobu dodawania niezbędnych genów do organizmu człowieka. Przyjmuje się, że wprowadzenie specyficznych genów może pomóc w leczeniu wielu zaburzeń genetycznych. Dr Stefan Moisyadi, biolog z University of Hawaii w Manoa, mówi, że z tej metody mogą skorzystać osoby, które cierpią na rzadką chorobę tj. hemofilia.
„Możemy podać osobie enzymy odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, a pobrane od zwierząt. Nie trzeba budować za miliony dolarów zakładów, w których mogłyby być one wytwarzane. Użyliśmy zielonej poświaty, aby pokazać, że ta metoda działa” – powiedział Moisuadi.

Według komunikatu prasowego wydanego przez Moisuadi, zielone świnie nie cierpią z powodu wprowadzenia białka fluorescencyjnego i zgodnie z oczekiwaniami, nie będzie ono miało wpływu na czas trwania ich życia. Naukowcy nagrali film, na którym widać, jak świnie świecą po zgaszeniu światłą, pisze The Huffington Post.


POWIĄZANE

To już druga rocznica współpracy znanej sieci restauracji Salad Story i Foodsi, ...

Szanghajski startup CellX zajmujący się sztucznym mięsem uruchomił pierwszą pilo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę