aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jak masz na imię?

9 listopada 2005
Adam
Agata

Agnieszka

Aldona
Aleksandra
Alicja
Alina
Anastazja
Andrzej

Aniela
Artur
Augustyn
Beata
Bonifacy
Bronisław
Dominika
Dorota
Edward
Ewa
Feliks
Ferdynand
Filip
Franciszek
Halina
Jakub
Jan
Joanna
Kacper
Kamila
Karol
Katarzyna 
Leszek
Lidia
Lucyna
Łukasz

Magdalena
Marcin
Marek
Maria
Marta
Michalina
Norbert
Olga
Oskar
Petronela
Rafał

Regina

Robert
Sebastian
Sławomir
Stanisława
Sylwia
Sylwester
Tadeusz
Teresa
Urszula
Wanda
Wiesław
Weronika
Wilhelm
Zenon
Zuzanna

ADAM

Imię pochodzenia hebrajskiego lub arabskiego. Oznacza tyle, co zbudowany z czerwonej gliny lub połączony z drugą osobą. Mówi się także o tym, że imię to wywodzi się od sumeryjskiego słowa ada-mu - mój ojciec lub akkadyjskiego: ad-mu - zrodzony. Według biblii Adam był pierwszym ojcem ludzi. Adam jest osobą niezależną i stanowczą. Jest odpowiedzialny i rozsądny, czasem nawet zarozumiały. Lubi pochlebstwa i pochwały. Nie darzy innych zaufaniem, więc bywa przezorny, a nawet przebiegły. Często ujawnia swoją zazdrość. Kocha przyrodę, dzieci i sielankę domową. Jest mało inteligentny.

AGATA

Imię pochodzi z greckiego i oznacza dobroć.
Osoba o tym imieniu jest zwykle bardzo uzdolniona artystycznie. Ma talent literacki. Bardzo twórcza. Posiada zmysł dyplomaty. Świetnie radzi sobie w życiu i pomaga jej w tym duże poczucie humoru. Jest zwykle kobietą zadbaną.

AGNIESZKA 

Imię pochodzenia greckiego. Do Polski przywędrowało za pośrednictwem kościoła. Oznacza czystość i dziewiczość. Agnieszka jest wrażliwa i spokojna. Imię obdarza ją skłonnością do idealizowania świata. Posiada stały charakter, duże poczucie odpowiedzialności i niezależny umysł. Jest osobą odważną w działaniu. Bywa dobrą nauczycielką i wzorową matką.

ALDONA

Imię pochodzenia litewskiego o nieznanym znaczeniu. Aldona jest zwykle energiczna i przedsiębiorcza. Potrafi obdarzyć głębokimi uczuciami. Jest kobietą delikatną chociaż potrafi być bardzo zasadnicza. Dobra towarzyszka życia.

ALEKSANDRA

Imię żeńskie pochodzenia greckiego, stworzone w starożytności od imienia męskiego. Oznacza obronę mężczyzn, rycerzy. Osoba o tym imieniu jest sprawiedliwa i zawsze mówi prawdę, co przysparza jej w życiu samych kłopotów. Ma charakter marzycielski. Jest nerwowa i egzaltowana. Bardzo towarzyska, posiadająca uzdolnienia kierownicze. Popada w konflikty z otoczeniem na tym tle. Kieruje się pięknymi i szczytnymi ideami. Ma niestety problem z działaniem i przejawia brak inicjatywy.

ALICJA

Prawdopodobnie jest to imię pochodzenia greckiego, romańskiego lub germańskiego. Jest to osoba zaradna i bardzo twórcza. Bardzo oddana rodzinie, potrafi gospodarować oszczędnie i bardzo dobrze gotować. W życiu zawodowym często sprawdza się jako muzyk, nauczyciel lub literat. Ogólnie bywa lubiana, bowiem potrafi znaleźć się w każdej sytuacji i każdym towarzystwie.

ALINA

Imię pochodzenia germańskiego. Oznacza zachętę w działaniu. Alina jest nerwowa i dość niestała. Lubi przewodzić w towarzystwie. Nie lubi plotkarstwa i kłamstwa. Jest dobrą matką i wierną żoną chociaż jej zasadniczość może dokuczać czasem rodzinie. Bywa bardzo pobożna i skłonna do ascezy.

ANASTAZJA

Imię z języka starogreckiego, po narodzinach Chrystusa rozpowszechnione w chrześcijaństwie. Oznacza zmartwychwstanie lub powstanie. Jest to bardzo subtelna i kulturalna osoba. Bywa kapryśna i nadwrażliwa. Trwa niewzruszenie w swych postanowieniach. Pracowita. Bardzo ceni sobie piękno, lubi otaczać się modnymi przedmiotami. Bywa miłą przyjaciółką i niestałą w miłości kobietą.

ANDRZEJ

Imię pochodzi z greki i oznacza typ prawdziwego mężczyzny. Andrzej jest osobą odważną i szczerą. Świetnie planuje i realizuje swoje cele. To uzdolniony kierownik wyróżniający się w działalności publicznej. Ma intuicję, a nawet może być obdarzony zdolnościami telepatycznymi. Zwykle dobrze obiera sobie żonę i zakłada szczęśliwą rodzinę.

ANIELA

Imię o rodowodzie włosko-łacińskim, oznacza posłannictwo. Źródłosłów imienia wywodzi się jednak od greckiego Angelus – poseł. Aniela to kobieta o dużym wdzięku, miła i dobra, chociaż ma słaby charakter. W życiu kieruje się częściej sercem niż rozumem. Dlatego często brak jej siły, aby realizować swe posłannictwo.

ARTUR

Imię celtyckie oznaczające niedźwiedzia lub znaczy dosłownie: wysoki, młody lub szlachetny. Mężczyzna o tym imieniu chadza zawsze własnymi drogami. Jest żądny władzy i często na tym tle popada w konflikty z otoczeniem. Należy do osób energicznych i skrupulatnych. Analizuje dokładnie każdą sytuację. Bywa oszczędny. Potrafi służyć radą i pomocą zwłaszcza kobietom, które przysłaniają mu życie i dla których traci często głowę. Stałe, stabilne życie rodzinne odwleka, zadawalając się wciąż miłostkami i flirtami.

AUGUSTYN

W skrócie August. Imię łacińskie. Autorytatywny i ambitny – oznacza mężczyznę wielce dostojnego, pełnego splendoru, jednak nie wywyższającego się. Jest bardzo męski i w młodości przysparza mu to wiele kłopotów.
Posiada bardzo twórczy umysł i wszechstronne zainteresowania. Oddany rodzinie, gdzie przeważnie gra drugie skrzypce.

BEATA

Imię pochodzenia łacińskiego od BEATUS. Oznacza: szczęśliwy, bogaty, błogosławiony. Jest to osoba poważna, szlachetna i troskliwa, chętnie zajmująca się filantropią. Ma wielki temperament i dużo energii. Ceni sobie spokój, a w życiu głównie kieruje się sercem i uczuciem. Często lubi zmieniać miejsca i dużo podróżuje. Pomimo tego jest dobrą i troskliwą matką. Nie lubi stanowisk kierowniczych.

BONIFACY

Imię łacińskie, oznacza człowieka dobrego losu. Nie nadaje się na kierownika, bo sam wymaga przez całe życie opieki. Jest pracowity, słowny, punktualny. Wszystko analizuje, a z wyciągniętych wniosków chętnie korzysta. Często obiera zawód muzyka ze względu na doskonały słuch. Niezbyt sprawdza się w roli ojca.

BRONISŁAW

Imię słowiańskie, które znaczy bronić sławy. Bronisław to człowiek odważny, szczery i prosty. Jest stały w przekonaniach i potrafi dać wsparcie rodzinie. Jako młody człowiek może trochę przysparzać kłopotów, wynikających z ciekawości świata. Nie znosi pozerstwa, fałszu i obłudy. Jest człowiekiem sprawiedliwym, dobrym i bardzo dba o dom i dzieci kształcąc je należycie. Społecznik. Duże sukcesy może osiągnąć w zawodach rzemieślniczych.

DOMINIKA

Osoba dobra i szlachetna. Często poświęca się dla rodziny. Otwarta w stosunku do otoczenia. Łagodna dla innych, zawsze stara się tłumaczyć wszystkich. Daje się wykorzystywać i jest zbyt uległa. Cicha, pogodna i bardzo religijna, ale brak jej własnego zdania.

DOROTA

Imię pochodzenia greckiego. Dorota to kobieta wybuchowa o nierównym charakterze. Lubi zajmować skrajne stanowiska i przeżywać wstrząsy psychiczne. Posiada umysł badawczy i jest kobietą wszechstronną. Lubi zmiany w życiu, kocha przyjaciół i podróże. Jest nietypową matką i nie najlepszym partnerem życiowym.

EDWARD

Imię pochodzenia germańskiego, oznacza – strażnik dziedzictwa. Edward jest zasadniczy i stateczny. Nie zawsze dobrze wykształcony, ale inteligentny i bardzo rozważny. Ma zdolność łagodzenia konfliktów i zjednywania sobie ludzi. Jest szlachetnym mężczyzną, który wzorowo wywiązuje się z roli ojca i gospodarza. Potrafi świetnie przemawiać, ale nie pretenduje do roli lidera. Chadza własnymi ścieżkami, choć nie stroni od towarzystwa. Lubiany powszechnie za szczerość i miłe usposobienie.

EWA

Imię hebrajskie, oznacza osobę dającą życie. Ewa jest mądra i samodzielna zarówno w myśleniu, jak i w działaniu. Ma wzniosłe ideały. Często jest altruistką i poświęca się dla innych ludzi. To osoba odpowiedzialna i rozsądna. W życiu wybiera złoty środek. Nie narzuca się innym. Jest świetnym obserwatorem otoczenia. To wrażliwa i dobroduszna kobieta, ale bywa też zmienna w poglądach. W miłości przewrotna, w rodzinie niestała. Ewa to jedna z najsłynniejszych postaci biblijnych, pierwsza kobieta, matka wszystkich żyjących.

FELIKS

Imię z pochodzące z łaciny, znaczy tyle, co szczęśliwy, urodzajny. Osoba bardzo miła, radosna, umiejąca znajdować wszędzie szczęście. Przyciąga ludzi, chociaż lubi chadzać własnymi ścieżkami. Ma silną osobowość. Feliks jest krytyczny, często kieruje się uczuciami. Jego hojność czasem sprawia, że ma kłopoty finansowe. Lubi wygody, ładne stroje, smaczne potrawy.

FERDYNAND

Osoba odważna i śmiała w poczynaniach. Posiada duże poczucie humoru. Lubi przebywać na łonie rodziny, w komfortowym otoczeniu. Zawsze pomoże potrzebującym. Udzieli schronienia i opieki.

FILIP

Imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza osobę znającą się na koniach. To bardzo wrażliwa, wielkoduszna natura obdarzona niespożytą energią. Filip ma wciąż nowe pomysły i wykazuje się dużym sprytem. Jedna ludzi i dobrze wpływa na skłóconych. Bardzo obowiązkowy. Wobec ludzi szczery i hojny. Dobry gospodarz i ojciec, ale nie powinien prowadzić biznesu, gdyż może zostać oszukany lub może rozdać majątek na cele dobroczynne.

FRANCISZEK

Imię pochodzenia germańskiego i znaczy – wolno urodzony. Jest konserwatystą uparcie dążącym do celu. Lubi być ambitny i uczuciowy, ale robi to raczej na pokaz. Oryginalny. Chociaż jest osobą niezależną i bywa mściwy oraz zły, to oddany jest władzy i lojalny. Nadużywa często alkoholu i ma skłonności do nadmiernego korzystania ze wszystkich przyjemności i wygód życia.

HALINA

Imię utworzone od imienia Helena (z języka greckiego). Oznacza blask, pochodnię.
Halina jest osobą pewną siebie i stanowczą. W życiu zaradna, ale zmienna i małostkowa. Bywa nerwowa i nadwrażliwa. Łatwo ją wyprowadzić z równowagi i wtedy potrafi być złośliwa. Lubi dalekie podróże, ale dobrze się czuje także wśród rodziny, w domu. Późno wychodzi za mąż, bowiem trudno jej zaufać mężczyźnie.

JAKUB

Imię hebrajskie i znaczy niech Bóg zachowa. Jakub to świetny organizator. Ma dobry gust. Wróg kłamstwa i złego stylu życia. Posiada umysł analityczny i metodyczny. Jest energiczny i kulturalny. Wnikliwie bada świat i kieruje się intuicją. Lubi się uczyć i przewodzić, docenia komfort.

JAN

Imię pochodzenia hebrajskiego. Jan jest bardzo sprawiedliwy i szanuje kulturę. Dobry pedagog i wychowawca oraz rzemieślnik ze smykałką do wszystkiego. Bardzo wrażliwy i spokojny, na starość wręcz dostojny. Jan to człowiek towarzyski i oddany rodzinie. Ma zwykle dobre pomysły, ale zbyt mało energii, aby je wprowadzić w życie. Obdarzony wysoką kulturą osobistą. Patriota.

JOANNA

Imię pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza Bóg jest łaskawy. Ma swój męski odpowiednik – Joan. Kobieta o tym imieniu lubi przewodzić innym i robi to umiejętnie, ponieważ z reguły jest wybitną indywidualnością. Jest świetnym organizatorem i posiada dużo energii. Zawsze wciela w życie swoje pomysły. Bardzo wrażliwa na ludzką krzywdę i współczująca. Niestety, w okazywaniu uczuć chłodna i mało wylewna, toteż działalność charytatywna nie jest jej domeną. Jest kochającą matką i żoną, ale nie interesuje jej, co dzieje się w dalszej rodzinie. To osoba pełna sprzeczności, dlatego należy do osób o osobliwym i trudnym charakterze.

KACPER

Imię to prawdopodobnie pochodzi z języka perskiego od słowa gizbar i oznacza skarbnika lub strażnika. Jest to typ mężczyzny odznaczającego się zwykle siłą fizyczną i postawną sylwetką. Ma ogromny temperament i potrafi być zarówno awanturniczy, jak i romantyczny i spokojny. W życiu lekkomyślny. Bagatelizuje wszystko i wszystkich. Z pozoru miły naprawdę bywa sarkastyczny i złośliwy. Indywidualista o niespokojnym temperamencie. Dzieci wychowuje w surowej dyscyplinie, a dom stara się utrzymać na przyzwoitym poziomie.

KAMILA

Żywa iskra, dynamiczna, zmienna i niestała. Lubi podróżować i otaczać się pięknymi przedmiotami. Wszechstronnie uzdolniona. Pełna namiętności i szalonych uczuć. Zdolna do zazdrości.

KAROL

Imię pochodzenia germańskiego, znaczy – mąż. Karol to szlachetny i kulturalny mężczyzna. Jest inteligentny. Dba o wychowanie dzieci, sam przywiązany do domu i rodziny. Lubi czasem podróżować. Z przekonań konserwatysta, w sposobie bycia – postępowy. Chętnie udziela innym rad i pomocy. Można na nim polegać.

KATARZYNA

Imię wywodzi się od greckiego słowa katharos – czysty, bez skazy. Katarzyna jest godna podziwu i uznania. Może budzić szacunek, ponieważ jest szlachetna, pracowita i skrupulatna. Walczy z dwulicowością, krętactwem i kłamstwem u innych. Uzdolniona artystycznie. Posiada też łatwość przyswajania wiedzy. Bardzo kulturalna, oddana rodzinie i domowi. Lubi przyrodę i jest amatorką dobrej literatury. Imię to często nosiły królowe i święte.

LESZEK

Imię pochodzenia polskiego, oznacza – chytrość. Leszek jest porządnym, pracowitym i zaradnym człowiekiem. Nie uznaje rozwodu, kocha dzieci i dba o rodzinę. Domator, nie pociąga go światowe życie ani towarzyskie imprezy. Urodzony szczęściarz, którego nie omija fortuna.

LIDIA

Imię pochodzenia greckiego, od ludu krainy Lydios. Jest to osoba artystycznie uzdolniona, zwłaszcza w dziedzinie muzyki. Sprawdza się jako kompozytor, gorzej z wykonywaniem utworów. Lidia jest bardzo twórcza i pracowita, wrażliwa na kolory i rytmy. Jest kobietą ekstrawagancką i lubi wystawne życie oraz wyrafinowane towarzystwo. Dba o dom, chociaż rodzinę zakłada dość późno i nie jest typem matki marzącej o wielu dzieciach.

LUCYNA

Imię pochodzenia łacińskiego od słowa Lucjusz, czyli Lucjan, a znaczy tyle co osoba należąca do Lucjana.
Jest to osoba uparta i autorytatywna. Sili się na oryginalność, ceni sobie swobodę myśli i wypowiedzi. Bywa bardzo skryta i nietolerancyjna. Pomimo tego ma wielkie powodzenie u płci przeciwnej, bowiem z reguły dopisuje jej uroda. Niestety, zarówno partnerów jak i znajomych wykorzystuje i zapomina o nich. Nie dba o swoją opinię i otacza się mitami na temat swojej przeszłości. Nie jest ani dobrą matką, ani żoną.

ŁUKASZ

Imię pochodzenia grecko-łacińskiego; w tłumaczeniu znaczy - urodzony o świcie. Inne źródła mówią, że imię to pochodzi z Lucanii.
Łukasz posiada metodyczny umysł, wszystko poddaje analizie. Jest mężczyzną zaradnym i opiekuńczym. Kocha rodzinę i bywa przywiązany do tradycji. Lubi rozkazywać i przewodzić, ale często brak mu wykształcenia. Nie znosi za to podróżować. Może być długowieczny.

MAGDALENA

Imię pochodzi z języka hebrajskiego. Oznacza kobietę skrupulatną i racjonalną, a także elegancką i zadbaną. Osoba ta kocha przyrodę, zwierzęta i spokój, dobrą, lekką muzykę. Posiada wnikliwy, analityczny umysł. Lubi rządzić innymi. Jest zazwyczaj dobrą żoną i wzorową matką, ma wielu przyjaciół.

MARCIN

Imię poch. łacińskiego, utworzone od Marsa – boga wojny. Marcin jest oddany swojej rodzinie, jest dobrym mężem i ojcem. Dobrze organizuje życie. Może być przewodnikiem, bądź przedstawicielem ludzi, bo zyskuje wielki autorytet. Pomimo tego jest skromnym, spokojnym i zamkniętym w sobie mężczyzną. Chętnie pomaga innym.

MAREK

Imię pochodzenia łacińskiego, od imienia boga wojny – Marsa. Marek ma dwie drogi do wyboru. Uzdolniony literacko i twórczo, może odnieść duże sukcesy w tej materii lub wykorzystać swoje uzdolnienia matematyczne. Kocha sztuki piękne. Jest człowiekiem pracowitym, lojalnym i skrytym. Spokój wewnętrzny i pewność siebie pozwalają mu wyjść z każdej opresji obronną ręką. Lubi swobodę działania i myśli. Wypoczywa na łonie natury. Prowadzi wygodne życie, ale zawsze skory jest do zgłębiania tajemnic życia i śmierci. Dobry mąż, ojciec i szanowany obywatel.

MARIA

Imię pochodzenia grecko-hebrajskiego. Ma wiele znaczeń: napawa radością, jest piękna, ukochana przez Jahwe, miłująca Boga, przyczyna radości. Kobiety o tym imieniu posiadają wielką intuicję. Są spokojne i rozsądne i odznaczają się o dość konserwatywnymi poglądami. Można na nich polegać. Znają się na ludziach i odnoszą się do nich z uwzględnieniem wszelkich norm etycznych. Cenią prawdę i odpowiedzialność. Od męża wymagają zabezpieczenia materialnego.

MARTA

Imię biblijne. Osoba nosząca to imię jest niezależna i lubi swobodne działanie. Mimo to jest lojalna wobec władzy. Nie lubi mówić o swoich tajemnicach i uzewnętrzniać swoich myśli. Posiada wybitną osobowość. Uparta i konsekwentna. Dąży do celu i łatwo osiąga sukcesy. Do ludzi odnosi się z dużą dozą tolerancji i spokoju. Artystyczna dusza. Obowiązki domowe spełnia dobrze, ale nie nazbyt gorliwie.

MICHALINA

Imię pochodzące od francuskiego – Michaela. Jest to postać nietuzinkowa i ciekawa. Pewna siebie, czasem wręcz zarozumiała, może wydawać się nieprzystępna. Zwykle jest kobietą dobrze sytuowaną, ceniącą sobie komfort i modne ubiory, o starannym wykształceniu, ale nie zawsze idzie to w parze z inteligencją. Jest apodyktyczna i narzuca innym swoją wolę. Chociaż wywiązuje się z obowiązków matki i żony wzorowo – jest szorstka i gburowata nawet w stosunku do najbliższych.

NORBERT

Imię pochodzenia germańskiego i znaczy – sławny, ktoś z północy. Wielki znawca natury ludzkiej i przyrody. Może być wysokiej klasy biologiem. Posiada dar mówienia. Kulturalny i inteligentny. Ujmuje sposobem bycia i i elegancką powierzchownością. Odznacza się poczuciem humoru. Kocha tradycję i książki. Jest prawy i tolerancyjny.

OLGA

Imię pochodzenia skandynawskiego, od słowa HELGA, co oznacza szczęśliwa i zdrowa. Olga kocha przyrodę i posiada dużą intuicję. Chętnie sama zdobywa wiedzę i lubi ją wspierać praktyką. Lubi przewodzić i nie znosi by jej rozkazywać. W domu zaradna gospodyni. Idealna żona i matka. Bardzo się troszczy o rodzinę. Jest to zarazem kobieta elegancka i oszczędna.

OSKAR

Imię pochodzenia germańskiego. Oznacza – Boga lub włócznię. Oskar nigdy się nie narzuca. Posiada subtelną naturę. Postępuje sprawiedliwie, jest prawy i broni prawdy. Bywa sceptykiem co z początku zniechęca do niego ludzi. Z czasem jednak zdobywa sobie zaufanie i przyjaźń. Nie lubi zmian ani ciężkiej pracy. Urodzony kombinator, który sprawdza się w handlu.

PETRONELA

Imię utworzone od imienia Petronius, a oznacza człowieka z rodu Petroniuszów. Osoba o tym imieniu często sprawuje mecenat nad sztukami pięknymi. Ma silną, autorytatywną osobowość i lubi podporządkowywać sobie ludzi, co przysparza jej kłopotów. Jest stała w przekonaniach, ale trudno się z nią żyje, chociaż sprawdza się w trudnych sytuacjach.

RAFAŁ

Imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza – Bóg uzdrawia. Rafał jest mężczyzną statecznym i ułożonym. Bardzo cierpliwy, potrafi się jednak obronić i wyznaczać granice. Z trudem zdobywa zawód, bowiem stroni od nauki. Do małżeństwa także się nie spieszy. Lubi imponować w towarzystwie, jest koleżeński. Domator.

REGINA

Imię wywodzi się z języka germańskiego, a w jego źródłosłowie znajduje się czasownik panować, władać. Jest to kobieta obdarzona mocą sprawowania dużej władzy. Posiada twórczy umysł i jest wybitną indywidualistką. Kapryśna, pełna temperamentu, chodzi w życiu nieprzetartymi drogami. Jest dobrym organizatorem i potrafi pociągnąć za sobą innych. Nie jest skąpa ani wyrafinowana, ale prowadzi oszczędne życie. Lubi przyrodę.

ROBERT

Imię pochodzenia germańskiego, znaczy – sławny, znakomity. Energiczny, dobry organizator i znawca ludzkiej psychiki. Lubi i umie obserwować świat. Dobry kierownik i rozjemca. Przyciąga innych swoim wyglądem  i zachęca do kontaktów. Oddany żonie i rodzinie, domator. Nie lubi podróży. Lubi pochwały.

SEBASTIAN

Imię pochodzenia greckiego od słowa sebastios, co znaczy święty, znakomity, ale koniec końców jest imieniem łacińskim. Sebastian to człowiek o łagodnym sposobie bycia, dobry i kulturalny. Jest wnikliwy, zasadniczy i zawsze rzeczowy. Szanuje tradycję. Czasami popada w depresję i melancholię. Wtedy ratuje go praca. Kocha żonę i szanuje rodziców, a własne dzieci wychowuje w patriotycznym duchu.

SŁAWOMIR

Sławomir to słowiańskie imię, rozumiane jako sława i pokój. Jest to osoba żądna władzy i zawsze sceptycznie nastawiona do współpracowników. Lubi udawać, że jest bardzo zajęty i zapracowany. Posiada analityczny umysł i jest dobrym psychologiem, dlatego umie dobierać metody pracy do typów ludzi. Mało towarzyski, bez temperamentu i poczucia humoru. Nie znosi krytyki pod swoim adresem. Sprawdza się jako pedagog.

STANISŁAWA

Imię pochodzenia słowiańskiego. Składa się z dwóch członów: stać i sława, co oznacza – stać przy sławie.
Stanisława jest osobą pobożną. Uchodzi za przykład wzorowej sąsiadki, matki i gospodyni. Bardzo wrażliwa na cudze niepowodzenia i zły los. Dlatego chętnie pomaga ludziom ubogim i sąsiadom. Łatwo zjednuje sobie ludzi, którzy dobrze się czują w jej otoczeniu i chętnie odwiedzają jej dom.

SYLWESTER

Imię pochodzenia łacińskiego. Silvestris oznacza – leśny, dziki. Twórcza natura, wrażliwy na ludzkie dolegliwości i kłopoty. Potrafi się też cieszyć czyimiś radościami i sukcesami. Jest sceptykiem z dużym doświadczeniem życiowym. Bywa dość nieufny i ma łagodne usposobienie. Życie traktuje bardzo serio. Rodzinę założy bardzo szybko. Bardzo dba o dzieci i inwestuje w nie cały swój majątek. Ma nie wielu przyjaciół i nie lubi się udzielać towarzysko. Jest skromnym i pracowitym mężczyzną.

SYLWIA

Imię to pochodzi z łaciny. Osoba ta może się wybić, jeżeli pracuje w dziedzinie sztuki lub związana jest z opieką artystyczną. Może być kolekcjonerką dzieł sztuki, wspiera chętnie artystów. Lubi pomagać młodym twórcom – jeżeli są zainteresowani nią jako kobietą. Lubi mieć ostatnie słowo i być wzorem dla innych. Sama jednak nie uznaje autorytetów. W towarzystwie dosyć kłopotliwa. Amatorka przepychu i luksusu. Mimo to jest oszczędna a nawet bywa skąpa.

TADEUSZ

Imię biblijne. Do łaciny przywędrowało z języka aramejskiego i oznacza człowieka o szerokiej piersi. Tadeusz jest człowiekiem dobrymi i szlachetnym. Wysoka kultura osobista idzie w parze z inteligencją. To urodzony humanista. Posiada zmysł organizatorski i lubi się społecznie udzielać. Często niestety jego dobroć bywa wykorzystywana przez naciągaczy. Tadeusz ma skromną naturę, ale niestety ma też skłonność do nadużywania alkoholu i gier hazardowych. Nie powinien kierować zespołem ludzi.

TERESA

Prawdopodobnie imię to jest żeńską formą imienia bizantyjskiego – Tarasios. Istnieje też przypuszczenie, że pochodzi ono od nazwy wyspy Thera (obecnie Santorini). Teresa jest bardzo dobrą i szlachetną osobą, bardzo wytrwałą w postanowieniach i pracowitą. Szybko działa i podejmuje decyzje i można mieć do niej zaufanie, bowiem działanie popiera dużą wiedzą i praktyką. Ciągle się dokształca. Jest wzorową matką.

URSZULA

Imię to pochodzi z języka łacińskiego od słowa ursa, czyli niedźwiedzica. Osoba o tym imieniu jest dobrą matka, żoną i gospodynią. Jest to kobieta subtelna i delikatna, ale potrafi być bardzo stanowcza i wspaniale umie łączyć cele osobiste ze społecznymi. Jest dyplomatką i zawsze bierze pod uwagę opinię innych osób, nie narzucając swojej woli. Kocha przyrodę i lubi pisywać listy, co jej pięknie się udaje, bo obdarzona jest talentem literackim.

WANDA

Do końca nie ustalono, czy jest to imię pochodzenia litewskiego czy starogermańskiego. Wanda jest dobrą matką, która bardzo dba o ognisko domowe. Posiada silnie rozwinięte uczucia macierzyńskie. Ceni sobie wolność myśli i działania. To patriotka, która lojalnie potrafi reprezentować interesy innych. Dba o siebie i swoją rodzinę. Nie lubi ulegać zachciankom.

WERONIKA

To imię pochodzi z języka greckiego a tłumaczono je jako święte oblicze. Polska Weronika to dojrzała, dobra i zaradna kobieta. Jest religijna, oddana rodzinie i można jej ufać. Często zajmuje ją działalność altruistyczna, bo lubi służyć innym, a posiada duże doświadczenie życiowe. Ma szczególny dar pięknego wysławiania się i zamiłowanie do sztuk artystycznych. Kocha przyrodę. Jest osobą godną szacunku.

WIESŁAW

Imię na wskroś polskie. Oznacza osobę bardzo złożoną psychicznie i fizycznie. Ma wygórowane ambicje i wciąż czuje się niedoceniany. Posiada wiedzę i dar znajdywania się w odpowiednim momencie na odpowiednim miejscu. Jest miłym i wiecznie zabieganym człowiekiem o zmiennych jak chorągiewka przekonaniach. Lubi młode panienki i zaniedbuje dom oraz rodzinę, bo najważniejsza jest dla niego kariera zawodowa i stanowiska.

WILHELM

Imię pochodzenia germańskiego, oznacza: chęć, opiekę, pomoc. Wilhelm to wrażliwiec o dużych ambicjach nie znoszący dominacji. U niego każdy potrzebujący znajdzie schronienie, także przed przemocą. To intelektualista o szlachetnej, wrażliwej naturze. Liczy się dla niego rodzina, ojczyzna, dyscyplina. Często interesuje się tematyką ezoteryczną i przepowiedniami.

ZENON

Imię pochodzenia greckiego, które znaczy życie Zeusa. Osoba o tym imieniu jest bardzo towarzyska i skierowana do ludzi. Chętnie służy radą i pomocą. Posiada twórczy umysł. Ma zadatki na dobrego dyplomatę i społecznika. Jego życie to huśtawka. Wciąż przeżywa sukcesy i porażki. Z opresji wychodzi zwycięsko w czym często pomaga mu poczucie humoru. Często bywa związany ze sferą muzyki.

ZUZANNA

Imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza – lilię. Osoba o tym imieniu jest subtelna i wrażliwa na wszelkie przejawy dobra i zła. Odważna, o dużym temperamencie i wyostrzonej intuicji. Postępuje w zgodzie z sumieniem, sprawiedliwie i lojalnie. Angażuje się w to, co robi. Jest skrupulatna i zapobiegliwa. Umie postępować z mężczyznami i dziećmi i jest świetną matką oraz żoną. Często jest osobą bardzo religijną i żyje według ścisłych praw. Wciąż zajęta, bowiem lubi działalność społeczną, charytatywną i kulturalną. Bywa nerwowa i zazdrosna. Lubi ubierać się modnie i jest zwykle kobietą zadbaną.

Kometa

oprac. IJKomentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę