aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Odkwaszające właściwości warzyw

3 grudnia 2015
Przyczyną większości chorób jest zakwaszenie organizmu,  ściślej - zakłócenie równowagi zasadowo-kwasowej - czytamy na portalu Biokurier.pl. Szacuje się, że 80 - 90% ludzi ma w ten sposób zepsute, czyli chore organizmy. Ten stan osłabia przemianę materii. W zakwaszonym organizmie, żywność zamiast wzmacniać, szkodzi.

Najbardziej zakwaszają nasz organizm pokarmy wysoko przetworzone, z konserw, czyli „martwe”, ponadto:  mięso i jego przetwory, produkty mleczne i mączne, kolorowe napoje, słodycze, leki. Także kawa i potrawy smażone. Najogólniej – do zakwaszenia przyczynia się dieta bogata w tłuszcze, a uboga w błonnik.

Znaczenie ponadto mają zaparcia i brak ruchu (niedotlenienie). Środowisko zbyt kwaśne w ludzkim organizmie sprzyja rozwojowi mikrobów i grzybów. Z nadmiernego zakwaszenia powstają bóle stawów, bóle migrenowe, zgaga, zmęczenie, wysypki,  wypadanie włosów, nerwowość, schorzenia układu kostno-stawowego i układu krążenia.

Optymalna dieta powinna zawierać 20 % produktów kwasotwórczych i 80% zasadotwórczych. Należy więc zadbać o różnorodność pokarmów. Do alkalizujących należą: surowe warzywa i owoce, świeże soki (ale nie z kartonów!), kiełki zbóż, migdały, tofu, kasza gryczana i jaglana.

Jabłko, cytryna i ocet jabłkowy - w smaku kwaśne, dla organizmu są zasadowe. Żywność służąca równowadze kwasowo-zasadowej powinna zawierać jak najwięcej mikro i makroelementów, witamin, zwłaszcza C i z grupy B. Słowem – im więcej w naszej diecie owoców i warzyw - najlepiej z ekologicznych upraw - tym łatwiej o utrzymanie w organizmie równowagi kwasowo-zasadowej.POWIĄZANE

Tak naprawdę mija już rok, kiedy w sposób prawie niezauważony dla opinii publicz...

Chiny rozpoczęły walkę z maszynami rolniczymi niskiej jakości, a tamtejsze Minis...

Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych stają się coraz ważniejsze w dzisiejszym św...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę