informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Piękne, ale niebezpieczne...

9 listopada 2005

ZIMOWIT JESIENNY (Colchicum automnale -L.)

Roślinka bulwiasta, która lubi wilgotne podłoże. Liście jej wyrastają na wiosnę, a kiedy zwiędną – pomiędzy sierpniem a wrześniem pojawiają się kwiaty. Wówczas w otworzonym owocu pojawiają się silnie toksyczne ziarna. Jest to roślina ładna, ale bardzo niebezpieczna i trudna do wyplenienia. Często mylona z krokusem, różni się od niego posiadaniem 6 (a nie 3) pręcików.

* * *

SOLANUM (Solanum tuberosum -L.)

Solanum tuberosum to naukowa nazwa naszego popularnego ziemniaka. Podziemną część rośliny tworzą jadalne bulwy natomiast kwiaty rodzą w lipcu owoce, które przypominają zielone jagody. Są one silnie toksyczne i trzeba uważać, aby nie pomylić ich z bardzo młodymi owocami pomidora.

* * *

KASZTANOWIEC ZWYCZAJNY (Aesculus hippocastanum)
Dobrze nam znany, poczciwy kasztanowiec sadzony w parkach i miastach. Niestety, jego owoc jest toksyczny. Kasztan zbudowany jest z bladozielonej torebki z miękkimi kolcami z brązowym, lśniącym nasieniu o białawej wnęce.

 

* * *

CIS (Taxus baccata)
Drzewo często sadzone w parkach i ogrodach ze względu na walory dekoracyjne i wiecznie zielone ulistnienie. Może ono dorastać do 20 metrów wysokości. Niestety cała roślina jest silnie trująca. U nasady odgałęzień pojawiają się czerwone jagody, w których znajduje się silnie toksyczne nasionko. Ze względu na swój słodki smak owoc bywa zjadany przez dzieci i jest to przyczyną ciężkich zatruć.

Kometa


POWIĄZANE

Wydaje się, że lodziarze zapadli w sen zimowy? Nic bardziej mylnego. W zaciszu r...

„Free Solo” – premiera w niedzielę 3 marca o godzinie 21:00 na kanale National G...

Diners Club Polska: 4 miejsca, które wyglądają jak z filmu fantasy, a istnieją n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę