aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Politechnika zaprezentuje wynalazki

22 października 2015
Naukowcy z Politechniki Gdańskiej zaprezentują kilkanaście wynalazków podczas tegorocznych targów Technicon Innowacje. Wystawa wynalazków odbędzie się w dniach 22-23 października na terenie AmberExpo w Gdańsku.

Wśród wynalazków i technologii, które prezentować będą pracownicy PG można wyliczyć m.in.: podwodny robot mobilny dużej mocy z wielosensorowym zestawem rozpoznawczym,  wieloczujnikowy system pomiaru zanieczyszczeń powietrza, układ do pozyskiwania energii z przepływu wody w instalacjach domowych czy też kompozytowy most pieszo-rowerowy. Do konkursów targowych badacze z PG zgłosili aż 14 rozwiązań. Ich rozstrzygnięcie zaplanowano na piątek o godz. 14.00.

Swoje pomysły zaprezentują także studenci z koła naukowego „SKALP”. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć łazik marsjański LEM, robot rolniczy ŻUK oraz drukarkę wzorów na kawie CoffeePrinter.

Wszystkie propozycje PG można będzie obejrzeć na stoisku 01. Zapraszamy! Udział Politechniki Gdańskiej w targach Technicon Innowacje koordynuje uczelniane Centrum Transferu Wiedzy i Technologii.

Politechnika Gdańska rokrocznie uczestniczy w tychże targach. Ich celem jest integracja środowisk działających w obrębie innowacji i nowoczesnych technologii. Adresatami imprezy są więc instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy, parki i inkubatory technologiczne, innowacyjne firmy oraz szkoły wyższe, młodzi twórcy i producenci, etc.

Jak zapowiadają organizatorzy w roku bieżącym na targach zadebiutuje Salon Smart Technologie dla Miasta, w ramach którego zaprezentowane zostaną inteligentne rozwiązania wspomagające funkcjonowanie miasta oraz ułatwiające życie jego mieszkańcom.

Po raz kolejny targom towarzyszyć będzie Kongres Smart Metropolia. Tym razem tematem przewodnim będzie Metropolia Czasu Wolnego. To cykliczne wydarzenie innowacyjne, inteligentne rozwiązania we wdrażaniu nowatorskich systemów wspierających rozwój europejskich metropolii.


POWIĄZANE

Jak wynika z najnowszego sondażu, 76,1% Polaków na co dzień oszczędza na zakupac...

Tak naprawdę mija już rok, kiedy w sposób prawie niezauważony dla opinii publicz...

Chiny rozpoczęły walkę z maszynami rolniczymi niskiej jakości, a tamtejsze Minis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę