informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Waga Polaków wciąż niebezpiecznie wzrasta. To efekt odwróconej piramidy żywieniowej

24 grudnia 2015

Polacy odwrócili sobie piramidę żywienia. Postawili ją do góry nogami tak naprawdę i spożywamy bardzo dużo czerwonego mięsa, ziemniaków, które są ciężkostrawne i są na samej górze piramidy żywienia.

N: Co jest takim największym grzechem Polaków?

 Polski schabowy, wieprzowina i właśnie te wspomniane ziemniaki. Tego spożywamy bardzo dużo, jest to 50 proc. naszej diety tak naprawdę. Jeżeli chodzi o ziemniaki spożywamy miesięcznie około 5 kg na osobę i około 2,5 kg wieprzowiny miesięcznie. Najmniej jest w naszej diecie ryb. Polacy spożywają 2-3 razy miesięcznie ryby, a powinni je spożywać co najmniej dwa razy w tygodniu. Najlepiej by było spożywać ryby na parze, duszone, ale już lepszą formą jest nawet ryba smażona, niż ten wspomniany schabowy, który jest też smażony, a ma bardzo dużo tłuszczu. Natomiast ryby posiadają tłuszcze omega-3, które są prozdrowotne. Jeżeli chodzi o diety, ja bym nie szukał konkretnej diety, tylko raczej patrzył na zdrowe odżywianie. Nie kierował się tylko nazwą diety konkretnie, natomiast szukałbym takiego półśrodka. Czyli spożywał wszystko z umiarem. W tej diecie powinno się znajdować mięso, jak i owoce i warzywa, a także czasami słodycze. Natomiast, jeżeli chcielibyśmy schudnąć, na pewno musi być to dieta o obniżonej kaloryczności.


POWIĄZANE

Wydaje się, że lodziarze zapadli w sen zimowy? Nic bardziej mylnego. W zaciszu r...

„Free Solo” – premiera w niedzielę 3 marca o godzinie 21:00 na kanale National G...

Diners Club Polska: 4 miejsca, które wyglądają jak z filmu fantasy, a istnieją n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę