dnikukurydzy_210818

200 drzew posadzą wrocławianie w ramach projektu „WROśnij we WROcław”

21 marca 2018
200 drzew posadzą wrocławianie w ramach projektu „WROśnij we WROcław”

Około 200 drzew posadzą na wiosnę wrocławianie w ramach projektu „WROśnij we WROcław”. Drzewa będą tworzyć Park Młodego Wrocławianina. Inicjatywa ma łączyć troskę o środowisko z umacnianiem więzi społecznych mieszkańców miasta.

Drzewa zostaną posadzone w Parku przy ul. Awicenny i będą tam tworzyć jeden z Parków Młodego Wrocławianina. To miejsca, w których wrocławskie rodziny mogą zasadzić drzewo upamiętniając pojawienie się na świecie ich potomka.

Od wtorku rodzice dzieci urodzonych w latach 2017/2018 na stronie http://wcrs.wroclaw.pl/wrosnij mogą wypełnić formularz i tym samym zgłosić swój udział w sadzeniu drzew.

„Mamy nadzieję, że mieszkańcy podobnie jak w ubiegłym roku chętnie zaangażują się w ten pomysł. Zapraszamy na wiosenną edycję akcji 28 kwietnia do Parku przy ul. Awicenny. To kolejne zielone miejsce, w którym wrocławskie rodziny mogą wspólnie spędzać czas. Chcemy, żeby rodzice i dziadkowie przychodząc tam z dziećmi, zaszczepiali im dbałość o to szczególne dla nich miejsce” – powiedziała wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka.

To druga, po ubiegłorocznej pilotażowej edycji, odsłona akcji „WROśnij we WROcław”. W ubiegłym roku posadzono 18 drzew przy Wzgórzu Gajowickim. W tym roku łącznie planowane jest posadzenie 400 drzew, to m.in. klony, buki i dęby.

Inicjator przedsięwzięcia, miejski radny SLD Dominik Kłosowski, podkreślił, że projekt „WROśnij we WROcław” jest skierowany szczególnie do dzieci urodzonych lub adoptowanych we Wrocławiu. „Te drzewa i dzieci będą wrastały w nasze miasto” - mówił.

Organizatorzy podkreślają, że celem inicjatywy z jednej strony jest troska o środowisko naturalne i jakość powietrza we Wrocławiu, z drugiej zaś umacnianie więzi społecznych i rozwój lokalnych społeczności.

Kolejne nasadzenia odbędą się jesienią. Tym razem drzewa zostaną posadzone w Parku przy Ługowinie.

 

Piotr Doczekalski, Jacek Ensztein (PAP)


POWIĄZANE

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał w czwartek z ministrem rol...

W Katowicach działa od czwartku Ekoeksperymentarium, przypominająca mieszkanie w...

Podczas TT Warsaw Czarnogórcy będą zachęcać do poznawania tego pięknego kraju. Z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę