Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

32. Sesja Regionalna Konferencji FAO

4 listopada 2020
32. Sesja Regionalna Konferencji FAO
MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda uczestniczył 2. listopada w 32. Sesji Regionalnej Konferencji FAO dla Europy, która odbywała się w formacie wirtualnym.

Tematem Sesji są Zrównoważone systemy żywnościowe i zdrowe odżywianie w Europie i Azji Centralnej.

W swoim wystąpieniu minister Grzegorz Puda podkreślił potrzebę dalszych postępów w realizacji celów społeczności międzynarodowej w obszarze zrównoważonego rozwoju, w tym eliminacji głodu i niedożywienia, również w kontekście skutków pandemii COVID-19. Szef polskiego resortu rolnictwa przedstawił przykłady naszych działań, przede wszystkim dotyczących promocji zdrowych nawyków żywieniowych i przeciwdziałania marnotrawieniu żywności. Zadeklarował również wolę aktywnego uczestnictwa Polski w dyskusji na temat transformacji systemów żywnościowych, bezpieczeństwa żywnościowego i żywieniowego, zdrowia publicznego, zdrowego żywienia i zrównoważonego rolnictwa.

32. Sesja Regionalnej Konferencji FAO dla Europy potrwa do 4 listopada br. Regionalne konferencje FAO są zwoływane co dwa lata, skupiając wszystkich członków FAO z danego regionu (w przypadku Europy i Azji Środkowej – 53 kraje i UE), obserwatorów z organizacji międzynarodowych oraz organizacji pozarządowych. Konferencje regionalne FAO służą wymianie informacji i ustaleniu priorytetów regionalnych prac FAO.

Temat trwającej sesji jest bezpośrednio powiązany z planowanym w 2021 r. Szczytem Systemów Żywnościowych ONZ. Minister Grzegorz Puda, podobnie jak i inni uczestnicy sesji, podkreślił duże znaczenie Szczytu dla transformacji światowych systemów żywnościowych.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Polska jest dużym producentem jaj kurzych w UE. Z produkcją ponad 10 mld jaj roc...

Na stronie Komisji Europejskiej trwają Konsultacje publiczne dotyczące przeglądu...

W najbliższą środę zapraszamy do udziału w wideokonferencji „Rola informacji ryn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę