Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

40 mln ton ukraińskich płodów rolnych przejechało szlakami solidarnościowymi UE

24 sierpnia 2023
40 mln ton ukraińskich płodów rolnych przejechało szlakami solidarnościowymi UE

Szlaki solidarnościowe Unii Europejskiej pozwoliły Ukrainie przewieźć ponad 40 mln ton ukraińskich produktów rolnych, a wskaźnik ten rośnie. Opowiedział o tym oficjalny przedstawiciel służby polityki zagranicznej Unii Europejskiej Peter Stano – pisze Suspilne.

Według niego odpowiednia inicjatywa wynika z braku normalnej żeglugi na Morzu Czarnym i jest rozwiązaniem tymczasowym. Warto dodać, że w maju tego roku Komisja Europejska zakazała importu słonecznika, rzepaku, kukurydzy i pszenicy do Rumunii, Słowacji, Polski, Węgier i Bułgarii.

„Szlaki solidarnościowe były bardzo udane, pozwoliły na przewiezienie ponad 40 milionów ton produktów rolnych, głównie zboża. A liczba ta rośnie, bo „drogi solidarności” wciąż działają. Bardzo ważne jest, aby zobaczyć, że umożliwili eksport więcej niż przy pomocy Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, ponieważ pomaga to Ukrainie i pomaga ludziom na całym świecie, którzy są uzależnieni od importu ukraińskich produktów rolnych. Dlatego myślimy także o innych sposobach wsparcia Ukrainy, o tym, jak zwiększyć wolumen dostaw, jak obniżyć koszty, jak zwiększyć szybkość i wydajność” – powiedział Peter Stano.

Jak napisał AgroPolit.com, Minister Spraw Zagranicznych Turcji może odwiedzić Moskwę. Na Węgry jadą także przedstawiciele Kataru, Turcji i Federacji Rosyjskiej.

oprarc, e-mk, ppr.pl na podst źródło: agropolit


POWIĄZANE

W ogrodzie niezależnie od pory roku zawsze jest coś do zrobienia, a jednym z klu...

W wieloletnich uprawach ogrodniczych często stajemy w obliczu dylematów: jak int...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę