A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

5 wróżb andrzejkowych dla dorosłych - nie znasz ich!

30 listopada 2017
5 wróżb andrzejkowych dla dorosłych - nie znasz ich!

Andrzejki są tylko dla dzieci? Ależ skąd! Jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku to czas dobrej zabawy dla dorosłych i pretekst do spotkania z przyjaciółmi. Przedstawiamy 5 oryginalnych wróżb, które warto wypróbować.

Jeszcze w czasach naszych babć wróżby andrzejkowe były traktowane bardzo poważnie. Podczas dnia poprzedzającego wyjątkowy wieczór dziewczyny pościły, a przed snem jadły nawet słonego śledzia. Wszystko po to, by poznać imię przyszłego ukochanego. Dzisiaj imieniny św. Andrzeja to przede wszystkim okazja do spotkań z przyjaciółkami, wspólnych rozmów oraz pomysł na oderwanie się od szarych, jesiennych dni. 

1. Tajemnica słomek

Słomki, zazwyczaj używane do picia zimnych napojów, potnij na kilka małych części. Do każdej z nich przymocuj karteczki z męskimi imionami. Uwaga: powinnaś znać posiadacza każdego z nich! Do jednej ze słomek przyczep swoje imię. Wszystkie słomki wrzuć do garnka i zamieszaj. Karteczka, do której najbardziej zbliżyła się słomka z damskim imieniem, skrywa imię potencjalnego przyjaciela.  

2. Wróżenie z soli

Rozsypana w kuchni sól przynosi pecha? Nie 29 listopada! Zawartość kuchennej solniczki wysypujemy na stół. Następnie interpretujemy kształt, jaki pojawił się na stole. Odczytujemy go na wzór lanego wosku. Rozsypana w Andrzejki sól może symbolizować miłość, nowy samochód czy znaczny przypływ gotówki.

3. Przepowiednie z kart

Z całej talii wybierz karty od 9 do asów. Potasuj, a następnie rozłóż przed sobą, przykrywając figurę. Sięgając od lewej, wybierz 13 kart. Odwróć karty i policz, których kart danego koloru jest najwięcej. Przewaga czerwonego oznacza zbliżającą się miłość, czarnego – samotność.

4. Karteczki z marzeniami

Do wykonania wróżby będzie potrzebnych 10 niewielkich rozmiarów karteczek. Na 5 zapisujemy swoje marzenie, 5 pozostałych pozostawiamy pustych. Każdą kartkę składamy w małą kostkę i wkładamy do balona, który następnie wypełniamy powietrzem. Pięciu gości prosimy o wybranie dowolnego balonika i przekłucie go. Tym samym znajomi przepowiadają najbliższe 5 lat, spośród których 1 odkryta kartka w balonie to marzenie, które spełni się w danym roku. Pusta kartka to tajemnica.

5. Przepowiednia z liścia

Wykonanie tej wróżby najlepiej rozpocząć przed imieninami św. Andrzeja, kończąc ją właśnie w ten magiczny wieczór. Czerwony, w kolorze miłości, liść przechowujemy wśród osobistych rzeczy. Odszukujemy go 29 listopada i sprawdzamy, w jakim jest stanie. Jeśli usycha w wolnym tempie - miłość przetrwa długo, jeśli szybko – w takim samym tempie zakończy się obecne uczucie.

Dodatkiem do miłego wieczoru z przyjaciółkami będą z pewnością ciastka z ukrytą wewnątrz wróżbą. – Wspólny czas umili także herbata TEEKANNE Black Label, której wyrazisty charakter i smak będą prawdziwą gratką dla spragnionych mocnych wrażeń osób – mówi Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager TEEKANNE.

 

Koncern TEEKANNE to ponad 135 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG). W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 120 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich. 

www.teekanne.pl

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została firma NewCold, która jest jednym z najwię...

Do czwartku 25 maja wjechało 16 tys. ton zboża. Dane o kolejnych dniach będę mia...

Do 5 czerwca został przedłużony termin na wysłanie wniosku o zwrot nadpłaty. Wła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę