aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

50 milionów euro w pożyczkach dla rolników

23 stycznia 2024
50 milionów euro w pożyczkach dla rolników

HeavyFinance - wiodąca platforma inwestująca w technologie klimatyczne, z powodzeniem sfinansowała pożyczki rolne o wartości 50 milionów euro. Podana kwota została rozdysponowana na rynkach, na których obecnie działa HeavyFinance. Chodzi m.in. o Bułgarię, Łotwę, Litwę, Polskę i Portugalię.

Kwota 50 milionów euro została rozdzielona na prawie 1.700 różnych projektów. Efektywnie wspiera to stosunki między małymi i średnimi rolnikami, a społecznością globalnych inwestorów składającą się z ponad 10.000 zarejestrowanych przedsiębiorców na całym świecie, w tym w takich krajach jak Francja, Niemcy i Hiszpania.

Osiągnięcie to stanowi poważny krok naprzód w promowaniu zrównoważonych praktyk, a wszystko odbywa się w czasie, gdy HeavyFinance ma wygenerować swoje pierwsze certyfikaty węglowe oparte na praktykach rolnictwa regeneratywnego w pierwszej połowie 2024 r.

- To nie tylko imponująca liczba, ale przede wszystkim milowy krok w kierunku zrównoważonego rolnictwa i działań klimatycznych. Kiedy zaczynaliśmy w 2020 r., panował sceptycyzm co do wpływu innowacji finansowych na przyjęcie zrównoważonych praktyk w rolnictwie. Teraz, dzięki pożyczkom i rychłemu wprowadzeniu kredytów węglowych opartych na rolnictwie regeneratywnym, HeavyFinance pokazuje, co można osiągnąć. Nie tylko finansujemy gospodarstwa rolne, inwestujemy w zrównoważoną przyszłość naszej planety - komentuje Laimonas Noreika, dyrektor generalny i współzałożyciel HeavyFinance.

W zeszłym roku firma zajmująca się technologią klimatyczną uruchomiła tzw. „Zielone pożyczki” (z ang. Green Loans), które zapewniają europejskim rolnikom finansowanie przejścia na praktyki regeneracyjne przy stopie procentowej wynoszącej 0%. Zapewniają one jednocześnie rolnikom dostęp do dodatkowych przychodów ze sprzedaży kredytów węglowych generowanych w wyniku wdrażania tych praktyk.

HeavyFinance przoduje w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań finansowych, które dostosowane są do działań klimatycznych.  Firma mocno angażuje się w finansowanie pomostowe, które wspiera globalne wysiłki na rzecz osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. i przyczynia się do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030 (z ang. (Sustainable Development Goals) ONZ.


O HeavyFinance:
HeavyFinance to firma zajmująca się technologią klimatyczną, której celem jest usunięcie jednej gigatony emisji CO2 poprzez zmianę praktyk rolniczych. Działamy jako dynamiczny rynek, łączący rozmaitych inwestorów z europejskimi rolnikami, którzy przechodzą na rolnictwo regeneracyjne. Strategia firmy wykracza jednak poza wspieranie rozwoju gospodarstw rolnych; chodzi o promowanie zrównoważonego rolnictwa i generowanie kredytów węglowych opartych na przyrodzie, napędzając w ten sposób globalne wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska.

oprc, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Jest kwiecień. Zbliża się okres kwitnienia rzepaku. To świetny moment, by przypo...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Amerykański Forbes opublikował artykuł, w którym stwierdza się że 'Era zdrowego ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę