aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

50 milionów euro w pożyczkach dla rolników

23 stycznia 2024
50 milionów euro w pożyczkach dla rolników

HeavyFinance - wiodąca platforma inwestująca w technologie klimatyczne, z powodzeniem sfinansowała pożyczki rolne o wartości 50 milionów euro. Podana kwota została rozdysponowana na rynkach, na których obecnie działa HeavyFinance. Chodzi m.in. o Bułgarię, Łotwę, Litwę, Polskę i Portugalię.

Kwota 50 milionów euro została rozdzielona na prawie 1.700 różnych projektów. Efektywnie wspiera to stosunki między małymi i średnimi rolnikami, a społecznością globalnych inwestorów składającą się z ponad 10.000 zarejestrowanych przedsiębiorców na całym świecie, w tym w takich krajach jak Francja, Niemcy i Hiszpania.

Osiągnięcie to stanowi poważny krok naprzód w promowaniu zrównoważonych praktyk, a wszystko odbywa się w czasie, gdy HeavyFinance ma wygenerować swoje pierwsze certyfikaty węglowe oparte na praktykach rolnictwa regeneratywnego w pierwszej połowie 2024 r.

- To nie tylko imponująca liczba, ale przede wszystkim milowy krok w kierunku zrównoważonego rolnictwa i działań klimatycznych. Kiedy zaczynaliśmy w 2020 r., panował sceptycyzm co do wpływu innowacji finansowych na przyjęcie zrównoważonych praktyk w rolnictwie. Teraz, dzięki pożyczkom i rychłemu wprowadzeniu kredytów węglowych opartych na rolnictwie regeneratywnym, HeavyFinance pokazuje, co można osiągnąć. Nie tylko finansujemy gospodarstwa rolne, inwestujemy w zrównoważoną przyszłość naszej planety - komentuje Laimonas Noreika, dyrektor generalny i współzałożyciel HeavyFinance.

W zeszłym roku firma zajmująca się technologią klimatyczną uruchomiła tzw. „Zielone pożyczki” (z ang. Green Loans), które zapewniają europejskim rolnikom finansowanie przejścia na praktyki regeneracyjne przy stopie procentowej wynoszącej 0%. Zapewniają one jednocześnie rolnikom dostęp do dodatkowych przychodów ze sprzedaży kredytów węglowych generowanych w wyniku wdrażania tych praktyk.

HeavyFinance przoduje w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań finansowych, które dostosowane są do działań klimatycznych.  Firma mocno angażuje się w finansowanie pomostowe, które wspiera globalne wysiłki na rzecz osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. i przyczynia się do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030 (z ang. (Sustainable Development Goals) ONZ.


O HeavyFinance:
HeavyFinance to firma zajmująca się technologią klimatyczną, której celem jest usunięcie jednej gigatony emisji CO2 poprzez zmianę praktyk rolniczych. Działamy jako dynamiczny rynek, łączący rozmaitych inwestorów z europejskimi rolnikami, którzy przechodzą na rolnictwo regeneracyjne. Strategia firmy wykracza jednak poza wspieranie rozwoju gospodarstw rolnych; chodzi o promowanie zrównoważonego rolnictwa i generowanie kredytów węglowych opartych na przyrodzie, napędzając w ten sposób globalne wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska.

oprc, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę