72. rocznica Powstania Warszawskiego – pokazy filmowe w CBF „Nowy Świat”!

29 lipca 2016
72. rocznica Powstania Warszawskiego – pokazy filmowe w CBF „Nowy Świat”!
Newseria Lifestyle

Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. zaprasza na wyjątkowe pokazy filmowe z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Już w najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia br., na terenie kompleksu odbędą się projekcje dwóch filmów – „Powstanie Warszawskie” i „Miasto 44”. Organizatorzy przygotowali seanse zarówno w przestrzeniach Kina KC, jak i na charakterystycznym dziedzińcu kompleksu przy ul. Nowy Świat 6/12. Początek pierwszego z nich zaplanowano na godz. 19:00.

Pierwszą produkcją, która zostanie zaprezentowana osobom zgromadzonym w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat”, będzie film fabularny „Powstanie Warszawskie”, przedstawiający autentyczne wydarzenia z 1944 r. Został on zmontowany w całości z ręcznie i komputerowo koloryzowanych kronik filmowych z sierpnia 1944 i wyprodukowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekcja tego obrazu rozpocznie się o godz. 19:00 w Kinie KC (wejście A, poziom -1).

Dla wszystkich gości, organizatorzy przygotowali również unikatowy, plenerowy pokaz głośnego filmu w reżyserii Jana Komasy „Miasto 44”. Opowiada on historię młodego chłopaka, Stefana Zawadzkiego, który po śmierci ojca postanawia dołączyć do Powstania. Widzowie obserwują losy bohatera i jego przyjaciół, którzy dołączyli do zgrupowania „Radosław” i wyruszyli z Woli, przechodząc przez całe miasto aż na Czerniaków. Projekcja filmu odbędzie się w specjalnie zaaranżowanym kinie letnim na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat”. Początek pokazu o godz. 21:00 na dziedzińcu CBF.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Blisko 40 polskich producentów żywności brało udział w trzydniowych nowojorskich...

Rolnicy do połowy czerwca zawarli z zakładami ubezpieczeniowymi 103,5 tys. umów ...

Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii zaapelował do ministra rolnictwa o odstąpienie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę