Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

9,37 zł za kilogram żywca wp. na Ukrainie

26 czerwca 2023
9,37 zł za kilogram żywca wp. na Ukrainie

Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej opublikowało ceny skupu żywca wieprzowego które zanotowano w 25 tygodniu 2023 roku. Ukraińscy hodowcy świń mogą być zadowoleni. Ceny rosną i teraz osiągają 85 Hrywien za kilogram co stanowi 9,37 złotego za kilogram żywca.

Ceny żywca w drugiej połowie czerwca odrobiły straty po krótkim "osiadaniu", stwierdza w Stowarzyszenie "Producenci trzody chlewnej Ukrainy".

W drugiej połowie czerwca regionalna cena skupu świń rzeźnych "wróciły" do trendu wzrostowego. Przykładowo na Wschodzie ceny były zróżnicowane w granicach 83-85 UAH/kg, w Centrum większość świń sprzedano po 83-84 UAH/kg, podczas gdy w regionach zachodnich notowania w większości utrzymały się w cenie korytarza z zeszłego tygodnia. Średnia ważona cena świń zatrzymała się na poziomie 81,9 UAH/kg, czyli o 2,2% więcej niż tydzień wcześniej.

Przetwórcy mięsa nie obserwują nadwyżek wieprzowiny na rynku. Zauważa się, że potrzebna jest wyższa niż podaż. "Powściągliwość" do wzrostu ceny na Zachodzie Ukrainy tłumaczy się głównie wpływem na rynek przywozu zagranicznego, jednak większość podmiotów gospodarczych potwierdza, że Import nie jest konkurentem obecnie do krajowej wieprzowiny.


oprac. e-mk, ppr.pl na podst. źródło: А«C У»


POWIĄZANE

Ponad 90 proc. firm spodziewa się, że ten czynnik będzie odgrywać coraz większą ...

Ogrom wrażeń, niemal 200 wystawców z ponad 30 krajów, dziesiątki godzin rozmów b...

W jakim stopniu większa dostępność kredytów przekłada się na popyt na mieszkania...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę