aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Afera dopingowa w USA- trener koni przyznał się do winy

12 grudnia 2022
Afera dopingowa w USA- trener koni przyznał się do winy

Trener koni wyścigowych pełnej krwi Jason Servis przyznaje się do winy w federalnej sprawie dopingowej.Trener koni wyścigowych, Jason Servis, nabywał, rozprowadzał i polecał innym podawanie koniom wyścigowym zabronionych środków poprawiających wydajność. Informowaliśmy o tej aferze w artykule pt "Afera dopingowa w USA- weterynarz i trenerzy koni w więzieniu".

Damian Williams, prokurator Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku, ogłosił, że oskarżony JASON SERVIS przyznał się dzisiaj do winy za swoją rolę w dystrybucji sfałszowanych i niewłaściwie oznakowanych leków przeznaczonych do podawania koniom wyścigowym, które trenował, w związku z zarzutami wniesionymi w United przeciwko Navarro i in., 20 Kr. 160 (MKW). JASON SERVIS przyznał się do winy przed sędzią okręgowym USA Mary Kay Vyskocil. JASON SERVIS zostanie skazany przez sędziego Vyskocila 18 maja 2023 r.

Prokurator USA Damian Williams powiedział: „Zachowanie Jason Servis reprezentuje korupcję na najwyższych szczeblach przemysłu koni wyścigowych. Jako licencjonowany trener koni wyścigowych, Servis był zobowiązany do ochrony koni znajdujących się pod jego opieką i przestrzegania zasad wyścigów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia koni oraz ochronę integralności sportu. Servis zrzekł się odpowiedzialności wobec zwierząt, organów regulacyjnych i opinii publicznej. Ten ostatni wyrok pokazuje zaangażowanie tego biura i naszych partnerów z FBI w ściganie i dochodzenie w sprawie korupcji, oszustwa, oszustwa i zagrożenia w branży koni wyścigowych”.

Zgodnie z zarzutami zawartymi w Akcie Zastępczym, Informacji Zastępczej obciążającej JASON SERVIS, aktach uprzedniego obciążenia i innych pismach w tej sprawie oraz oświadczeniach w toku postępowania sądowego:

Zarzuty w sprawie Navarro wynikają z dochodzenia w sprawie szeroko rozpowszechnionych programów trenerów koni wyścigowych, lekarzy weterynarii, dystrybutorów leków zwiększających wydajność („PED”) i innych osób w celu produkcji, dystrybucji i otrzymywania sfałszowanych i niewłaściwie oznakowanych PED oraz potajemnego podawania tych PED koniom wyścigowym konkurować na wszystkich poziomach profesjonalnych wyścigów konnych. Omijając zakazy PED i oszukując organy regulacyjne i urzędników wyścigów konnych, uczestnicy tych programów starali się poprawić wyniki wyścigów i zdobyć nagrody pieniężne z torów wyścigowych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, w tym w Nowym Jorku, New Jersey, Florydzie, Kentucky i Arabii Saudyjskiej , wszystko ze szkodą i ryzykiem dla zdrowia i dobrostanu koni wyścigowych. Trenerzy, tacy jak JASON SERVIS, którzy uczestniczyli w programach, mogli czerpać korzyści z sukcesów koni wyścigowych pod ich kontrolą, zdobywając udział w wygranych swoich koni i poprawiając wyniki wyścigowe swoich koni, uzyskując w ten sposób wyższe opłaty trenerskie i zwiększając liczbę koni wyścigowych pod ich kontrolą.

JASON SERVIS zamówił setki butelek leku „SGF-1000”, który został złożony i wyprodukowany w niezarejestrowanych obiektach i zawierał czynniki wzrostu, które zdaniem oskarżonego były niewykrywalne podczas regularnych badań przesiewowych leków.

Praktycznie wszystkie konie w stajni JASON SERVIS otrzymały ten lek, w tym rasowy koń wyścigowy „Maximum Security”, który jako pierwszy przekroczył linię mety podczas Kentucky Derby 2019. SGF-1000 był lekiem dożylnym promowanym między innymi jako środek rozszerzający naczynia krwionośne, który może promować wytrzymałość, wytrzymałość i niższe tętno u koni poprzez rzekome działanie „czynników wzrostu”. SERVIS zatwierdził rachunki weterynaryjne dla właścicieli koni wyścigowych, które zawierały ukryte opłaty za SGF-1000, które zostały fałszywie rozliczone w pozycji „Akupunktura i chiropraktyka”. We wrześniu 2019 r. New York State Gaming Commission wydała zalecenie stwierdzające, że SGF-1000 jest zabroniony na mocy przepisów wyścigowych i był zakazany od 2012 r. SERVIS nadal zezwalał na podawanie tego leku koniom, które trenował, aż do jego aresztowania w marzec 2020 r.

Koniom szkolonym przez JASON SERVIS regularnie podawano lek na receptę „Clenbuterol” bez ważnej recepty, co było częścią celowego działania mającego na celu ukrycie tego postępowania przed organami nadzoru wyścigów i uniknięcie obowiązku zgłaszania.

JASON SERVIS następnie uzyskał i przetransportował niewłaściwie oznakowaną wersję „Clenbuterolu”, którą uzyskał od skazanego współoskarżonego JORGE NAVARRO.

* * *

Pan Damian Williams, prokurator Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku pochwalił znakomitą pracę dochodzeniową grupy zadaniowej ds. przestępczości zorganizowanej Biura Federalnego Biura Śledczego w Nowym Jorku oraz jej wsparcie dla inicjatywy Biura ds. Uczciwości w sporcie i grach. Pan Williams podziękował również Food and Drug Administration (USDA) za pomoc.

Tą sprawą zajmuje się Wydział ds. Prania Pieniędzy i Międzynarodowych Przedsiębiorstw Przestępczych Urzędu. Asystent prokuratora USA Sarah Mortazavi jest odpowiedzialna za ich ściganie.

źródło: FDA's Center for Veterinary Medicine


POWIĄZANE

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Jak wynika z danych przekazanych przez GIP PIP, w I kw. 2024 r. wpłynęło 255 ska...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę