EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Afera korupcyjna w PE wymusiła zmiany w porządku obrad

13 grudnia 2022
Afera korupcyjna w PE wymusiła zmiany w porządku obrad

Posłowie do PE zgodzili się przeprowadzić we wtorek debatę na temat podejrzeń o korupcję ze strony Kataru oraz szerszej potrzeby przejrzystości i odpowiedzialności w instytucjach europejskich, a następnie głosowanie nad rezolucją w czwartek.

W świetle dochodzeń posłowie do PE głosowali również za odesłaniem sprawozdania w sprawie zwolnień wizowych dla Kataru, Kuwejtu, Omanu i Ekwadoru z powrotem do Komisji Wolności Obywatelskich w celu dalszej dyskusji zamiast rozpoczynania negocjacji.

Przybyli posłowie do PE: Beatrice Covassi (S&D, Włochy) od 6 grudnia 2022 r

Zmiany w porządku obrad

Wtorek

Przewodniczący otrzymał od Rady wniosek o zastosowanie trybu pilnego zgodnie z art. 163 Regulaminu w sprawie następujących aktów ustawodawczych:

Instrument „Pomoc makrofinansowa+” na wsparcie dla Ukrainy do 2023 r
Głosowanie nad tym wnioskiem odbędzie się we wtorek. Jeśli zostanie przyjęta, głosowanie odbędzie się w czwartek. Ponieważ jest to procedura drugiego czytania, w przypadku braku wniosku o odrzucenie stanowiska Rady i poprawek proponowany akt zostanie ogłoszony jako przyjęty zgodnie z art. 69 Regulaminu.

Oświadczenie Komisji w sprawie „Podejrzeń o korupcję ze strony Kataru i szerszej potrzeby przejrzystości i odpowiedzialności w instytucjach europejskich” zostaje dodane jako drugi punkt po południu po turze pytań do Komisji. Oświadczenie zostanie zakończone rezolucją, która zostanie poddana pod głosowanie w czwartek.

Oświadczenia Rady i Komisji w sprawie „Niedawnej decyzji Rady ds. WSiSW w sprawie przystąpienia do strefy Schengen” zostają dodane jako trzeci punkt po południu. W związku z tym posiedzenie zostaje przedłużone do godziny 23:00.

Środa

Jako drugi punkt po południu dodaje się oświadczenia Rady i Komisji w sprawie „obrony Unii Europejskiej przed nadużywaniem krajowego weta”. W związku z tym posiedzenie zostaje przedłużone do godziny 23:00.

Informacje dotyczące podziału głosów dostępne są w dziale „ Informacje o priorytecie ”.

Wnioski komisji o rozpoczęcie negocjacji z Radą i Komisją

Decyzje komisji o przystąpieniu do negocjacji międzyinstytucjonalnych ( art. 71 Regulaminu ) są publikowane na stronie internetowej poświęconej posiedzeniom plenarnym .

Jeżeli do wtorku do północy do wtorku do godziny 12.00 nie zostanie złożony wniosek o głosowanie w Parlamencie nad decyzją o przystąpieniu do negocjacji, komisje mogą przystąpić do negocjacji.

źródło: PE


POWIĄZANE

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca br., w godzinach od 9:00 do 15:00 odbędzie...

Szkoły ponadpodstawowe znów zawalczą o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym!  ...

28. edycja targów rolniczych Agrotech była prezentacją najnowszych osiągnięć bra...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę