aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Agencja wspiera wiedzę rolniczą

20 grudnia 2016
Agencja wspiera wiedzę rolniczą

Agencja Nieruchomości Rolnych wspiera Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych. Ufundowała nagrodę dla zdobywcy III miejsca. Laureaci będą reprezentować w marcu przyszłego roku województwo pomorskie w finale krajowym.

W dniu 9 grudnia 2016 r. w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbył się pomorski wojewódzki etap Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W konkursie uczestniczyło 51 laureatów eliminacji powiatowych z całego województwa pomorskiego.

Wydarzenie od wielu lat cieszy się zainteresowaniem wśród młodych ludzi związanych z branżą rolniczą. Jest to współzawodnictwo z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, a jego celem jest zarówno promowanie najbardziej korzystnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dla gospodarstw rolnych, jak i poszerzanie w tym zakresie wiedzy młodych ludzi.

W zmaganiach biorą udział młodzi producenci rolni oraz uczniowie, którzy posiadają gospodarstwo rolne lub w nim współgospodarzą.

Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki, mechanizacji rolnictwa, ochrony środowisk i odnawialnych źródeł energii, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wśród jednostek wspierających Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych po raz kolejny znalazła się Agencja Nieruchomości Rolnych. Agencja ufundowała nagrodę, przekazaną zwycięzcy III miejsca przez Dyrektora Oddziału Terenowego ANR w Gdańsku – Adama Sasiuka.

Sześciu finalistów wojewódzkiego etapu Olimpiady będzie reprezentować województwo pomorskie w Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który odbędzie się w Kielcach w dniach 16-17 marca 2017 r.

OT ANR w Gdańsku


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę