aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Agencja wspiera wiedzę rolniczą

20 grudnia 2016
Agencja wspiera wiedzę rolniczą

Agencja Nieruchomości Rolnych wspiera Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych. Ufundowała nagrodę dla zdobywcy III miejsca. Laureaci będą reprezentować w marcu przyszłego roku województwo pomorskie w finale krajowym.

W dniu 9 grudnia 2016 r. w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbył się pomorski wojewódzki etap Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W konkursie uczestniczyło 51 laureatów eliminacji powiatowych z całego województwa pomorskiego.

Wydarzenie od wielu lat cieszy się zainteresowaniem wśród młodych ludzi związanych z branżą rolniczą. Jest to współzawodnictwo z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, a jego celem jest zarówno promowanie najbardziej korzystnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dla gospodarstw rolnych, jak i poszerzanie w tym zakresie wiedzy młodych ludzi.

W zmaganiach biorą udział młodzi producenci rolni oraz uczniowie, którzy posiadają gospodarstwo rolne lub w nim współgospodarzą.

Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki, mechanizacji rolnictwa, ochrony środowisk i odnawialnych źródeł energii, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wśród jednostek wspierających Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych po raz kolejny znalazła się Agencja Nieruchomości Rolnych. Agencja ufundowała nagrodę, przekazaną zwycięzcy III miejsca przez Dyrektora Oddziału Terenowego ANR w Gdańsku – Adama Sasiuka.

Sześciu finalistów wojewódzkiego etapu Olimpiady będzie reprezentować województwo pomorskie w Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który odbędzie się w Kielcach w dniach 16-17 marca 2017 r.

OT ANR w Gdańsku


POWIĄZANE

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką udali się z wizytą do Stanów Zjednoczonych i K...

Chińska firma ogłosiła, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Harmony o rozwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę