Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Agripartner zdobywa uznanie plantatorów!

13 lipca 2023
Agripartner zdobywa uznanie plantatorów!

Agripartner - innowacyjny program wsparcia biznesu, cieszy się coraz większym uznaniem wśród plantatorów buraka cukrowego współpracujących z Nordzucker Polska. Platforma opracowana przez spółkę została stworzona z myślą o ułatwieniu codziennej pracy rolników oraz zwiększeniu efektywności produkcji. Jej dodatkowym atutem jest system bonusów i nagród za aktywność, z których skorzystało już 70% uczestników programu.

Nordzucker Polska S.A. rozpoczął nowy rozdział w swojej działalności, wprowadzając innowacyjną platformę internetową Agripartner. Pod hasłem "Łączy nas wspólny cel", spółka stworzyła narzędzie, które umożliwia rozwijanie działalności rolniczej oraz efektywne zarządzanie uprawą buraków. Od lutego br. do programu mogą dołączać plantatorzy współpracujący z cukrowniami należącymi do Nordzucker Polska.

Jak Agripartner działa w praktyce?

Agripartner pomaga systematycznie wypełniać interaktywną kartę plantacji, doszkalać się oraz pozwala korzystać z eksperckiej wiedzy Nordzucker. Jednym z najważniejszych celów tego programu jest przeniesienie tradycyjnych obowiązków do przestrzeni cyfrowej, umożliwiając rolnikom oszczędność czasu i większą kontrolę nad swoją działalnością. Piotr Bytniewski, plantator współpracujący z Nordzucker, podkreśla, że Interaktywna karta plantacji oraz łatwe i szybkie wypełnianie formularzy przekonały go o atrakcyjności tego narzędzia.

 - Moje początkowe nastawienie było dość sceptyczne, gdyż w gwałtownie rozwijającej się przestrzeni cyfrowej i w zalewie przeróżnych aplikacji, które przynajmniej teoretycznie mają wspomagać pracę, znalazły się takie, które są wybiórcze, mało spójne i co najgorsze często oderwane od realnych potrzeb rolnika. Już pierwszy kontakt z Agripartnerem rozwiał moje wątpliwości. To co najbardziej mnie przekonało, to przełożenie codziennych obowiązków do sfery cyfrowej. W okresach spiętrzenia prac, Agripartner stał się narzędziem wspomagającym i pomaga oszczędzić czas. Dotychczas kartę plantacji przygotowywałem „ręcznie”, w Agripartnerze jest ona interaktywna, a systematyczne jej wypełnianie jest łatwe i szybkie. Po głębszym zapoznaniu się z programem nabrałem przekonania, że dla plantatorów buraka cukrowego takie dodatkowe narzędzie wsparcia jest zdecydowanie niezbędne – twierdzi Piotr Bytniewski, rolnik z rejonu plantacyjnego cukrowni w Chełmży.

Platforma oferuje plantatorom nowe możliwości i narzędzia, które pomagają zoptymalizować pracę, ale także pomaga w archiwizacji danych i daje dostęp do wiedzy o najlepszych praktykach zrównoważonego rolnictwa, zgodnie z normami certyfikacji w ramach SAI (Sustainable Agriculture Initiative), którą objęci są wszyscy Plantatorzy Nordzucker Polska S.A. Dzięki temu plantatorzy mogą skupić się na istotnych aspektach swojej pracy, a zarządzanie produkcją staje się prostsze i bardziej efektywne.

- My jako rolnicy powinniśmy iść do przodu razem z rozwojem technologii, coraz nowsze rozwiązania pomagają nam nie tylko zaoszczędzić czas, ale także pieniądze poprzez np. systemy precyzyjnego nawożenia czy wysiewu. Moim zdaniem na rynku powinno pojawiać się coraz więcej tego typu innowacji – twierdzi Krzysztof Rajewicz, plantator z rejonu plantacyjnego cukrowni Opalenica.

Krzysztof Rajewicz zwraca uwagę, że przeniesienie tradycyjnych zapisów zeszytowych na platformę elektroniczną pozwoliło mu na bardziej efektywną organizację pracy oraz szybszą reakcję na ewentualne zagrożenia na plantacji. Ponadto, dostęp do wiedzy i informacji na platformie Agripartner umożliwił mu podniesienie jakości produkcji.

- Program pomógł mi w lepszej organizacji mojej działalności. Zawsze, gdy tylko dostaje powiadomienie o dostępnym wyzwaniu, od razu jadę na plantację w celu weryfikacji, czy na polu np. zaczęły wschodzić buraki. Tym samym zacząłem częściej jeździć na plantację, co daje efekty w postaci wykrywania zagrożeń we wcześniejszych stadiach i szybszego ich zwalczania. Pomogła mi również wiedza, która jest dostępna na platformie. Dzięki niej dowiaduję się co mogę zrobić, aby osiągać   satysfakcjonujący plon nie tylko w uprawie buraka, ale także innych upraw, postępując jednocześnie w sposób zrównoważony – mówi Krzysztof Rajewicz.

Nowy wymiar współpracy

Agripartner to kolejny krok w kierunku unowocześnienia branży rolniczej, będący odpowiedzią na oczekiwania rolników związane z cyfryzacją sektora. Dzięki programowi współpraca między spółką a plantatorami nabiera nowego wymiaru, umożliwiając wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w rolnictwie w oparciu o cyfrowe, interaktywne rozwiązania.

- Jestem głęboko przekonana, że budowanie trwałych relacji z Plantatorami stanowi fundament naszego wspólnego sukcesu. Współpraca oparta na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i otwartym dialogu to klucz do osiągnięcia wspólnych celów. W Nordzucker wiemy, że to właśnie Plantatorzy są sercem naszej działalności. Dlatego stawiamy na bliską współpracę i dążymy do znalezienia korzystnych rozwiązań, wspierających działalność rolniczą. Poprzez platformę Agripartner stworzyliśmy nowe możliwości rozwoju produkcji i współpracy z Plantatorami. To narzędzie umożliwia nam budowanie jeszcze silniejszych relacji, zapewniając przejrzystość i dostęp do istotnych informacji. Jesteśmy przekonani, że Agripartner przyniesie nam jeszcze więcej korzyści w przyszłości – mówi Natalia Mioduszewska, Dyrektor ds. Surowcowych Nordzucker Polska S.A.

Agripartner to kolejny dowód na zaangażowanie Nordzucker Polska S.A. w rozwój rolnictwa i dążenie do zrównoważonej produkcji. Spółka nie tylko dostarcza plantatorom narzędzia i wspiera rozwój technologii, ale również działa na rzecz wspólnego celu — osiągnięcia najlepszych wyników i zadowolenia wszystkich zaangażowanych w ten proces.

Do programu plantatorzy mogą dołączyć poprzez stronę:www.agripartner.pl

oprac. e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Hipermarkety najtańsze na rynku. Wzrost cen rok do roku spadł tam już do jednocy...

Centralny Rejestr Wyborców ułatwi obywatelom głosowanie, urzędnikom organizację ...

 W Strategii zrównoważonego rozwoju wsi rolnictwa i rybactwa 2030 bezpieczeństwo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę