AgroPressure by Michelin dla rolników na targach Agritechnica

15 listopada 2019
AgroPressure by Michelin dla rolników na targach Agritechnica

Podczas trwających targów Agritechnica w niemieckim Hanowerze firma Michelin prezentuje nowatorskie narzędzie dla rolników. Bezpłatna aplikacja AgroPressure by Michelin dostępna na portalu 365FarmNet pozwala dobrać odpowiednie ciśnienie w oponach dostosowane do aktualnie wykonywanych prac i obciążeń. Dzięki temu rolnik może zoptymalizować siłę uciągu (wykorzystanie mocy ciągnika), zmniejszyć koszty eksploatacji (paliwo, czas pracy, przebieg opon) oraz ograniczyć ugniatanie gruntu (lepsze i większe plony).

 

 

Trwające do 16 listopada targi Agritechnica są idealną okazją do zaprezentowania szerszej publiczności aplikacji AgroPressure by Michelin pozwalającej dobrać optymalne ciśnienie w oponach podczas prac rolnych. Bezpłatne rozwiązanie jest dostępne na portalu 365FarmNet m.in. w języku polskim, a korzystanie z niego nie wymaga wiedzy technicznej. Po podłączeniu do swojego konta na www.365farmnet.pl każdy rolnik ma możliwość dołączenia tego modułu.

 

 

Dużą zaletą AgroPressure by Michelin jest przejrzysty układ – zalecenia dotyczące ciśnienia w oponach podane są w jasny i klarowny sposób, co pozwala szybko i łatwo dokonać najlepszego wyboru. Dodatkowo narzędzie można wykorzystać w przypadku opon różnych marek, których lista jest dostępna w module. W przypadku opon Michelin ciśnienie jest obliczane automatycznie, w przypadku innych opon rolnik oblicza ciśnienie tradycyjnie. Co ważne, rolnik przeprowadza obliczenia ciśnienia tylko raz. Dane i ich wizualizacje są przechowywane i dostępne w dowolnym momencie.

 

 

Zazwyczaj poziom ciśnienia jest obliczany przez samego rolnika na podstawie tabeli ciśnienia opon ich producenta oraz własnej wiedzy i doświadczenia. Jednak dla każdych warunków użytkowania ciśnienie w oponach powinno być dostosowane do stanu gleby oraz masy maszyny, co jest czasochłonne. Moduł AgroPressure by Michelin oferowany we współpracy z 365FarmNet umożliwia automatyzację tego procesu.

 

 

Prawidłowo napompowane opony w maszynach rolniczych zwiększają siłę uciągu i zmniejszają ryzyko ugniatania gleby. Ponadto pomagają obniżyć koszty eksploatacji poprzez mniejsze zużycia paliwa oraz wydłużenie czasu użytkowania opon.

Funkcjonalność modułu AgroPressure by Michelin:

 

 

·         Obliczenie prawidłowego ciśnienia w oponach dla każdego rodzaju prac polowych, w zależności od używanego sprzętu i nawierzchni.

·         Automatyczne ostrzeganie w przypadku zwiększonego ryzyka ugniatania gleby oparte o informacje na temat stanu nawierzchni i pogody.

·         Integracja różnych parametrów w celu stworzenia najbardziej dokładnych zaleceń dotyczących typu opony, poziomu ciśnienia, warunków gruntowych czy pojazdu i możliwość ręcznej regulacji parametrów (np. obciążenia) w celu obliczenia optymalnego ciśnienia.

·         Dane maszyny są importowane z konta 365FarmNet i stale aktualizowane.

·         Symulacja różnych scenariuszy dotyczących ryzyka ugniatania gleby (we współpracy z  Uniwersytetem Terranimo w Bernie).

 

 

Więcej informacji na temat AgroPressure by Michelin można znaleźć tutaj: https://www.365farmnet.com/pl/oprogramowanie-dla-rolnikow/365plus-zarzadzanie-gospodarstwem-rolnym/komunikacja-maszynowa-rolnictwo-precyzyjne/agropressure-by-michelin/

 

Biuro prasowe Michelin


POWIĄZANE

Dwie strategie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – ochrony bioróżnorodności ...

Pomoc na restrukturyzację gospodarstw rolnych - pożyczki na spłatę zadłużenia zw...

Każda osoba związana zawodowo z transportem powinna znać podstawowe zasady związ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę