informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Agroprodukty Total

19 lipca 2018
Agroprodukty Total

Globalny koncern energetyczny Total jest także producentem olejów do pojazdów i urządzeń rolniczych. Gwarancja wysokiej jakości produktów wymiernie przekłada się na efektywne zarządzanie gospodarstwem i bezawaryjną pracę maszyn podczas prac polowych.

 
Wszystkie produkty marki Total zanim trafią na rynek detaliczny przechodzą szereg testów laboratoryjnych oraz prób w warunkach drogowych. Dotyczy to zarówno jednośladów, quadów, samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych. Uzupełnieniem oferty są produkty przeznaczone do maszyn i urządzeń rolniczych. W tym obszarze Total wiele lat temu współpracował z Renault, a ostatnio z koncernami Claas czy Kubota.
 
Wieloletnie doświadczenia pozwalają na zaoferowanie wysokiej jakości olejów i smarów niezbędnych do utrzymania bezproblemowej pracy w rolnictwie. Ponadto, dają stuprocentową pewność działania i niezawodności o każdej porze roku i w różnych warunkach pogodowych. Najmniejsza awaria i przestój w oczekiwaniu na naprawę przynosi straty finansowe.
 
„Pojazdy wykorzystywane w rolnictwie narażone są na duże i zmienne obciążenia oraz niekorzystne okoliczności pracy. Śmiało porównać je można do rajdów terenowych, w których liczy się wysoka sprawność i żywotność silnika, przekładni oraz układów napędowych” – mówi Andrzej Husiatyński, kierownik działu technicznego Total Polska - „Dodatkowym wyzwaniem w sprzętach rolniczych jest ekonomia i ochrona środowiska. Te cechy udało się połączyć w naszych produktach”.
 
Podstawowym olejem silnikowym do ciągników i maszyn rolniczych jest TOTAL TRACTAGRI HDX 15W-40 (ACEA: E5 i E7 oraz API: CI-4 i SL), TOTAL TRACTAGRI HDX FE 15W-30 (ACEA: E5 i E7 oraz API: CI-4 i SL) i TOTAL TRACTAGRI HDZ FE 10W-30 (ACEA: E5, E7 i E9 oraz CJ-4 oraz SM). Zastosowana formuła w olejach FE pozwala zaoszczędzić - w porównaniu z konkurencyjnymi produktami - aż cztery procent użytego paliwa. Jeszcze lepszy rezultat można osiągnąć w połączeniu z półsyntetycznym olejem przekładniowo-hydraulicznym TOTAL DYNATRANS VX FE (API: GL-4, New Holland, JD, Volvo).
 
Uzupełnieniem oferty do przekładni i układów hydraulicznych oraz mokrych hamulców jest TOTAL DYNATRANS MPV (API: GL-4), zaś do mostów wyposażonych w LSD mechanizmy różnicowe TOTAL DYNATRANS LS 80W-90 (API: GL-5 LS). Producent proponuje także wielosezonowy olej silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny TOTAL MULTAGRI PRO-TEC 10W-40 (ACEA: E3, API: CG-4, GL-4 oraz SF).
Produkty Total do maszyn i urządzeń rolniczych dostępne są w zróżnicowanej gamie opakowań od 5-litrowych baniek do beczek 208L.

O Total Lubrifiants
Total Lubrifiants to wiodący producent i sprzedawca olejów silnikowych oraz środków smarnych. Zatrudnia ponad 5800 pracowników w 150 krajach świata, mając 41 zakładów produkcyjnych. Total Lubrifiants oferuje innowacyjne, wydajne i przyjazne środowisku produkty i usługi, nad których stałym rozwojem pracuje ponad 130 inżynierów w dedykowanym centrum badawczym. Partnerstwo z Total często wybierają firmy działające w branży motoryzacyjnej, w przemyśle i w sektorze morskim.

O Dziale Marketingu i Usług Total
Dział Marketingu i Usług Total opracowuje i wprowadza na rynek produkty zasadniczo tworzone z ropy naftowej – wraz z wszystkimi powiązanymi usługami. 31 000 pracowników Działu pracuje w 110 krajach, zaś ich produkty i oferty usługowe proponowane są na rynkach 150 krajów. Każdego dnia Dział Marketingu i Usług Total obsługuje ponad 8 mln klientów w swej sieci obejmującej przeszło 16 000 stacji obsługi w 65 krajach. Jako czwarty na świecie dystrybutor środków smarnych oraz wiodący dystrybutor produktów naftowych w Afryce, Dział Marketingu i Usług Total prowadzi 50 wytwórni na całym świecie, gdzie wytwarzane są środki smarne, asfalt, dodatki uszlachetniające, specjalne paliwa i płyny zapewniające stały wzrost firmy.

O firmie Total
Total jest globalnym producentem zintegrowanej energii oraz dostawcą, wiodącą międzynarodową firmą branży ropy naftowej i gazu, jednym z głównych graczy w dziedzinie niskowęglowej energii. Naszych 98 000 pracowników pracuje nad sprawieniem, by energia była lepsza, czystsza, bezpieczniejsza, wydajniejsza, bardziej innowacyjna i dostępniejsza dla tak wielu ludzi, jak to możliwe. Jako odpowiedzialny obywatel korporacyjny, skupiamy się na zapewnianiu, by nasze działania w ponad 130 krajach całego świata były nieprzerwanie owocne w sensie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.
 
 

Biuro prasowe Total


POWIĄZANE

Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o interpret...

W tym roku rolnicy po raz drugi w historii obowiązującego w Polsce systemu dopła...

Tylko w samym styczniu 2019 roku  z Ukrainy wyeksportowano 12,7 tys. ton jaj w s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę