aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Agrotech 2024 od 8 do 10 marca

4 marca 2024
Agrotech 2024 od 8 do 10 marca

Agrotech 2024 w Targach Kielce z mnóstwem nowości i premier. Zobacz je wszystkie od 8 do 10 marca 

Rolnictwo 4.0, automatyzacja i robotyzacja w pełnej okazałości zaprezentuje się w 10 halach i na terenie zewnętrznym podczas targów rolniczych w Kielcach. Przez trzy dni, od piątku, 8 marca zwiedzający zobaczą najnowsze ciągniki i maszyny do prac w polu i obsługi gospodarstw, a także wszelkie środki do produkcji. Stoiska podczas targów Agrotech oraz trwających jednocześnie Las-Expo wypełni 520 firm z 17 krajów.

- Istotą naszych targów jest prezentacja najnowszych osiągnięć techniki rolniczej. To one skupiają uwagę rolników, stanowią trzon dyskusji o przyszłości całej branży. Ta edycja Agrotechu jest wyjątkowa. Do tej pory nie było tak licznej prezentacji rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. Co więcej, mamy premiery maszyn, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Te technologie są odpowiedzią na potrzeby rolników, takie jak brak rąk do pracy, nieustanne usprawnianie robót i konieczność oszczędzania środków produkcji – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Agrotech areną nowoczesności i precyzji

Od piątku, 8 marca do niedzieli, 10 marca, hale Targów Kielce wypełniają cieszące się uznaniem ciągniki marek Case IH, Steyr, New Holland, John Deere, Massey Ferguson, Fendt, Valtra, Deutz-Fahr, Kubota, Zetor, LS, Iseki, Landini, TYM, Farmtrac, Arbos, McCormick, Solis, Lovol. Po raz pierwszy na Agrotechu pojawią się włoska marka Ferrari i hinduska Tafe, po raz drugi obecny będzie rumuński IRUM.

Polską premierę będzie miała szósta generacja ciągników Valtry - seria S, a także najnowszy Steyr Plus. Na stoisku CASE IH w nowym oryginalnym designie zobaczymy też ciągnik PUMA 260 CVX - wyróżnią go barwy Aprilla Racing na sezon 2024 MotoGP, a także model sadowniczy QAUNTUM z nową kabiną i systemem filtracji. Case IH przygotował też promocje dla osób, które zdecydują się na wybrane maszyny w czasie targów – drony, skutery, wycieczki do fabryki w Austrii. Tu stanie też Mobilne centrum (CONNECT ROOM), w którym monitorowane są maszyny CASE IH oraz STEYR.

Po raz pierwszy na targach Agrotech możemy się przyjrzeć autonomicznemu ciągnikowi AgXeed o mocy 156 KM. Robot zajmie miejsce na stoisku firmy Landstal.

Premier rozwiązań rolnictwa 4.0 jest więcej. Pierwszy raz w Targach Kielce jest tworzona Strefa Rolnictwa Precyzyjnego, którą przygotowali Wanicki Agro z marką John Deere.  Z innowacyjnymi maszynami na targach w Kielcach zaprezentuje się firma Farmsystems. Jedna z nowości dopiero od marca wchodząca do sprzedaży  pielnik optyczny marki Ullmanna. Jest to najnowocześniejsza platforma AI/Machine Learning dostępna na rynku, do pracy wykorzystuje sztuczną inteligencję.

Kolejne roboty autonomiczne, panele nawigacyjne i rozwiązania rolnictwa 4.0 prezentuje Vantage Polska. Wśród debiutujących maszyn będzie także autonomiczny robot AgAR, prezentowany przez firmę Aurox wystawiająca się w czasie targów Las-Expo. Wystawa branży drzewnej towarzyszy niezmiennie targom Agrotech.

Automatyczny podgarniacz paszy z dozownikiem na pasze sypkie pokaże firma Euromilk. Pełne rozwiązań 4.0 są także opryskiwacze, jak najnowszy model Alpha Titanium od Hardi. Nowatorskie maszyny zaprezentują też Bury, Krukowiak i Agrio.

Debiuty maszyn do pracy w polu na targach Agrotech

Premiery pośród maszyn polowych będzie można spotkać na wielu stoiskach. Landstal po raz pierwszy zaprezentuje pielnik rotacyjny Plantcare. Nowością od Horsch będą siewniki punktowe Maestro TX pojedynkujące nasiona. Premierą na stoisku Wanicki Agro jest precyzyjny siewnik punktowy francuskiej marki Monosem. Nowością od Mandam jest GAL-K XL - nowy model ciągnionej brony talerzowej.

Nowość zaprezentuje też Helagro Prime Agriculture, a będzie to kultywator KBO do uprawy bezorkowej. Premierą od Agro – RBN będzie głębosz RGS 3000 S, którego przejazd powoduje lepsze podsiąkanie i drenaż wierzchniej warstwy gruntu.

Błysk cenionych marek podczas targów rolniczych w Kielcach

Miejsca w Targach Kielce zajmują także najnowsze siewniki, maszyny do uprawy i ochrony upraw takich marek jak Agro-Masz, Bomet, Kuhn, Amazone. Z różnorodną ofertą maszyn do uprawy i obsługi gospodarstw wystawi się Raiffeisen Waren. Wśród nich będą przyczepy z przesuwną ścianą Brantner, przyczepy przeładowcze Cestari, samojezdne wozy paszowe Lucas G, czy rozsiewacze nawozów SKY. Firma Strumyk przywozi potężne agregaty, także do uprawy bezorkowej.

Od Maschio Gaspardo będą rozsiewacze, prasy rolujące i opryskiwacze, od Goweil i McHale – prasy, prasoowijarki, owijarki. Ładowarki teleskopowe pokaża m.in. Merlo, Toolmex Trucks, Giant i Manitou. Stoiska przygotowali też JAR-MET – producent maszyn polowych, SIP – producent maszyn zielonkowych, Euromilk – producent wozów paszowych, rozrzutników obornika, podgarniaczy pasz - także autonomicznych, Meprozet i Joskin – producenci beczkowozów i wozów asenizacyjnych, Swimer - producent zbiorników do paliw i nawozów płynnych. Są części do maszyn, z oponami wystawia się Kabat.

Firmy nawozowe z nowościami

Nie braknie firm nawozowych i środków ochrony roślin. Będą m.in.  BASF, Timac Agro, Yara. Industria zaprezentuje Dewonit - wapno nawozowe do odkwaszania gleby, z dużą zawartością magnezu. Z kolei Ampol – Merol pokaże najnowszy produkt Caldeny  - MicroSpeed® Energy, czyli nawóz dolistny specjalnego przeznaczenia z rewolucyjną technologią IRC. Całość dopełni oferta materiału siewnego, a także pasz dla zwierząt hodowlanych.  

Agrotech z popularnymi influencerami

Na stoiskach wielu firm będzie można spotkać najpopularniejszych agro influencerów z całej Polski, m.in. Weronikę i Marlenę z GR. Załoga, Rolnika NIEprofesjonalnego, Rolnika na każdą okazję, Świętokrzyskiego Rolnika, Formację Fenomen, a nawet najbardziej znanego zawodnika MMA Mariusza Pudzianowskiego.

Z Rolnikiem NIEprofesjonalnym, czyli Michałem Nowackim, oraz Rolnikiem na każdą okazję, czyli Kamilem Marunowskim można porozmawiać podczas spotkania w sobotę, 9 marca o godzinie 12 w kapsule E-3 w hali E.

Wielu znanych w sieci, m.in. ekipę MST – Mafia Solec Team, będzie można spotkać także w Strefie Youtuberów w hali H, przy stoisku Hyperin i Top Nasiona.

Spotkanie o PROWie i dopłatach podczas Agrotechu

Informacji o nowych dopłatach i przepisach będzie można zasięgnąć na stoiskach ministerstwa rolnictwa i instytucji okołorolniczych. O nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, dopłatach bezpośrednich i ekoschematach będą mówili specjaliści z firmy ProInvest w niedzielę na spotkaniu w kapsule E-3 w hali E, początek o godzinie 12. Innowacje technologiczne zaprezentują specjaliści ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach na stoisku w hali H przez wszystkie trzy dni targów.     

 

Równocześnie z wystawą Agrotech, w dniach 8 - 10 marca 2024 w Targach Kielce, odbędą się targi Las – Expo, prezentujące najnowsze technologie w przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej.

 

Informacje dla zwiedzających:

Godziny otwarcia targów Agrotech i Las-Expo:

 • piątek, 8 marca: 10.00 – 17.00,
 • sobota, 9 marca
 • niedziela, 10 marca: godz. 9.00 – 17.00

(sprzedaż biletów do 16.30).

 • Szczegóły i mapy na agrotech.pl

 

Ceny biletów:

 • 15 zł - normalny,
 • 10 zł – ulgowy (młodzież szkolna i studencka, grupy zorganizowane powyżej 15 osób, opiekun bezpłatnie)
 • dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie

Gdzie kupić bilety na Agrotech:

 • online na stronie agrotech.pl do 10 marca włącznie (bilet należy wydrukować) 
 • w kasach: Terminal Wschodni od ul. Zakładowej, Terminal Zachodni od ul. Wystawowej, kasa nr 4 od ul. Batalionów Chłopskich, kasa nr 6 od ul. Kongresowej.

Wejście z zaproszeniami i biletami kupionymi online:

 • brama nr 3 – od ul. Zakładowej,
 • wejście nr 1 - od ul. Zakładowej tylko w sobotę i niedzielę
 • wszystkie wejścia obok kas.

Opaska - niezgubka dla dzieci:

Przy każdym wejściu rodzice będą mogli bezpłatnie odebrać opaskę – niezgubkę, wpisać na niej numer telefonu do siebie i zapiąć na ręce dziecka. Jeśli dziecko się zagubi – pracownicy Targów Kielce zadzwonią po rodzica.

oprac e-red pprr.pl


POWIĄZANE

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...

Jak informuje Krajowa Rada Producentów Drobiui Pasz, największy producent jaj ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę