Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

AGROTECH już od jutra - 17 marca

16 marca 2023
AGROTECH już od jutra - 17 marca

Hale Targów Kielce w środę wypełniały już ciągniki, kombajny i maszyny rolnicze. Agrotech 2023 w Targach Kielce lada dzień! Szykują się światowe premiery i atrakcje

Setki ciągników  i maszyn są już ustawiane, czyszczone i polerowane, by błyszczeć pełną mocą podczas targów techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie rozpoczyna się już w piątek, 17 marca w Targach Kielce. Trzy dni będzie wypełnione światowymi i polskimi premierami, a także spotkaniami z popularnymi w kraju influencerami branży agro. 

Stoiska w siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych i na terenie zewnętrznym przygotuje 400 firm z 15 krajów, m.in. Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. W sumie zajmą teren 63,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, niewiele mniejszy od rekordowej edycji z 2019 roku. – Według znanych nam na dziś danych, Agrotech to będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.   Wydarzenie potrwa od godziny 10 w piątek, 17 marca, do popołudnia w niedzielę, 19 marca.

Na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego z dnia na dzień przybywa ciągników, kombajnów, pras, agregatów do uprawy, siewników, wozów paszowych, opryskiwaczy i wielu innych urządzeń do uprawy gleby.

Targi techniki rolniczej w Kielcach rozwijają gospodarstwa

Ciągniki i maszyny przywożą światowi giganci, jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Zobaczymy też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Po raz pierwszy na rynku polskim pojawi się marka rumuńska Irum – ciągniki przywiezie krajowy dystrybutor Hydro-Masz. Premier będzie o wiele więcej. Światowe nowości wśród ciągników zaprezentuje przedsiębiorstwo Case IH – a będą to seria sadowników Quantum i zupełnie nowa Farmall. Niemiecka marka Fendt szykuje się do kieleckich targów rolniczych z absolutną nowością na sezon 2023 -  pokaże kombajn zbożowy z wytrząsaczami. Zwiedzający zobaczą dwie nowości od Landini – będzie Trekker 4 na gąsienicach do sadów i winnic. Drugi z dystrybutorów nie ujawnia szczegółów, a na światową premierę zaprasza w piątek o 12 do hali E. John Deere z dystrybutorem Wanicki Agro oraz Claas przygotowują obszerne stoiska, na których pracuje nawet po 100 osób. Pochwalą się najnowszymi ciągnikami i kombajnami.

Z traktorowych ciekawostek - na stoisku magazynu Agroprofil będzie można zobaczyć C-45 – ciągnik rolniczy wyprodukowany w roku 1950 przez Zakłady Mechaniczne Ursus. Będzie to model odrestaurowany ze szczegółami.

Z maszynami do  obsługi gospodarstw już są w halach Pronar, Euromilk, Zuptor.   Rozbudowane maszyny do uprawy przywieźli m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal, Agro-Masz, Unia, Pöttinger. Rolnicy zobaczą najnowsze sadzarkę i kombajn do ziemniaków o imponujących ładownościach wyprodukowane przez belgijską firmę AVR. Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Bury. Nowość od Hardi to Aeon Twin z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentują m.in. Weidemann i Manitou.

- Agrotech to targi techniki rolniczej, które od 28 lat wpływają na rozwój gospodarstw. Tu rolnicy dostają kompletną ofertę tego, co odpowiada na ich potrzeby, spełnia oczekiwania. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne usprawniają pracę, czynią ją efektywniejszą, a więc i mniej kosztowną – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Nawozy, środki ochrony i nasiona

Kolejne stoiska zajmą producenci nawozów, środków ochrony roślin, biostymulatorów. Będą TimacAgro, Syngenta, Yara, AgroSorb, Invex Remedies, Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, Polcalc, Solmag Agro, Siarkopol. ProBiotics Polska przyjedzie z wyborem mikroorganizmów do zadań specjalnych. Danko Hodowla Roślin, Plantico, Centrala Nasienna z Kielc zaproponują odmiany nasion i materiał siewny.  Piast z kolei przywiezie pasze dla każdej hodowli.

Wiedza na wyciągnięcie ręki

W czasie targów Agrotech trwać będą konferencje, podczas których specjaliści przekażą oczekiwane informacje. W piątek, 17 marca od godziny 11 zwiedzający będą mogli wziąć udział w debatach „Precyzyjnie o rolnictwie – nowa Wspólna Polityka Rolna”. Będzie mowa o tym, jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne. Zaś w sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, rolnicy zaproszeni zostaną na warsztaty omawiające korzystanie z ekoschematów w myśl hasła „jak maksymalnie zyskać”. Wydarzenia odbędą się w kapsule E3 w hali E.

Influencerzy na targach Agrotech

Atrakcją targów będzie spotkanie z rolnikami zaliczanymi do najpopularniejszych influencerów w branży. W sobotę będzie można porozmawiać z Fit Farmerem Sebastianem Staniewskim, rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomasz zyskał krajową rozpoznawalność po udziale w telewizyjnym show TVP1. W niedzielę od rana będzie można go spotkać też na stoisku KRUSu.   W weekend w halach Targów Kielce spotkać będzie można także popularne youtuberki Weronikę i Marlenę Załoga oraz Rolnika Nieprofesjonalnego.

Las – Expo dla fachowców i amatorów

Targom Agrotech od 22 lat towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo. Pojazdy i maszyny z firm MHS, Wood – Mizer, Inter – Bis, Krpan, Wirex już są w Targach Kielce. Traki, rębaki, pilarki łańcuchowe zwiedzający zobaczą w pracy na żywo. Fachowcy będą rzeźbić w drewnie. Coś dla siebie znajdą także amatorzy – będą to m.in. pilarki, które posłużą do przygotowania drewna do kominka. W bogatej ofercie wystawców targów przemysłu drzewnego wyróżnią się nowości. Słoweńskie przedsiębiorstwo Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH. 

Godziny targów rolniczych w Kielcach

Targi Agrotech i Las – Expo potrwają w piątek, 17 marca od 10 do 16, a w sobotę, 18 marca i niedzielę, 19 marca od 9 do 16. Bilety dostępne są na stronie targikielce.pl

 

Program Targów Agrotech i Las – Expo

Piątek, 17 marca

10.00-16.00        Ekspozycja otwarta dla zwiedzających

09.00-16.00        Olimpiada Młodych Rolników – finał ogólnopolski (sala KAPPA)

10:00 - 16:00      Darmowe porady konsultantów Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa stoisko (I-39)

10:30 - 11:30      Konferencja prasowa UNIA i Chemirol (sala C1 w hali C)

10.00-10.45        Uroczyste otwarcie targów AGROTECH i LAS-EXPO z udziałem Wiceprezesa Rady ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka (sala Omega)

11.00-15.00        Konferencja dla zwiedzających „Rolnictwo precyzyjne – Nowa Wspólna Polityka Rolna” (sala E3 w hali E)

12.00 – 12.30  Światowa premiera modelu marki Landini (E 22) 

15.00          Uroczysta gala wręczania Złotych Medali i wyróżnień targów Agrotech i Las-Expo (sala Omega)

Teren zewnętrzny ZC – pokazy pracy traków, rębaków, pilarek  na żywo 

 

 

Sobota, 18 marca

09.00 - 16.00      Ekspozycja otwarta dla zwiedzających

10:30 - 11:30      Konferencja prasowa przedsiębiorstwa Claas (stoisko F-3)

10:00 - 16:00      Darmowe porady konsultantów Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa stoisko (I-39)

 11.30 – 12.30    Spotkanie z influencerami Magdą Urbaniak – magda.tractormania, Sebastianem Staniewskim Fit Farmerem i Tomaszem Klimkowskim (sala E3 w hali E)

12.30 – 13.30     Warsztaty dla rolników: Ekoschematy praktycznie – dodatkowe fundusze dla gospodarstw  (sala E3 w hali E)

14.00 – 15.00     Warsztaty dla rolników: Ekoschematy praktycznie – dodatkowe fundusze dla gospodarstw (sala E3 w hali E)

Spotkanie z influencerem Rolnikiem NIEprofesjonalnym – stoisko B – 21

Teren zewnętrzny ZC – pokazy pracy traków, rębaków, pilarek  na żywo 

 

 

Niedziela, 19 marca

10:00 - 13:00      Prezentacja "Bezpieczny ubiór dla rolnika" z udziałem Tomasza Klimkowskiego (stoisko H-97)         

10:00 - 15:00      Darmowe porady konsultantów Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa stoisko (I-39)

10.00 – 16.00     Ekspozycja otwarta dla zwiedzających (sprzedaż biletów od 9. 45 do 15.30)

11.00 – 12.00     Warsztaty dla rolników: Ekoschematy praktycznie – dodatkowe fundusze dla gospodarstw  (sala E3 w hali E)

13.00 – 14.00     Warsztaty dla rolników: Ekoschematy praktycznie – dodatkowe fundusze dla gospodarstw (sala E3 w hali E)

Spotkanie z influencerkami Weronika&Marlena GR.Załoga – stoisko B – 21

Teren zewnętrzny ZC – pokazy pracy traków, rębaków, pilarek  na żywo 

 

 


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę