CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

AGRO-TECH w Minikowie

5 lipca 2016

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH, to największa, regionalna wystawa rolnicza w północnej części Polski. Odbywała się ona pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi odwiedził podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który oglądał targowe ekspozycje, pokazy zwierząt, a także pracę maszyn rolniczych, głównie uprawowych.

Ryszard Zarudzki był na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz agencji rolnych, gdzie udzielano informacji m.in. o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

W tegorocznej 39. edycji Targów AGRO-TECH uczestniczyło 422 wystawców z kraju i zagranicy: z Niemiec, Anglii, Francji, Litwy. Targi odwiedziło około 35 tysięcy osób, głównie rolników z woj. kujawsko-pomorskiego i województw sąsiednich.

Targom towarzyszyła IX Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, w której wzięło udział 50  hodowców bydła z całego kraju. Pod ocenę wystawiono około 150 sztuk bydła mlecznego i mięsnego.

W Centrum Hodowli Roślin i Nasiennictwa można było natomiast zobaczyć unikalną kolekcję 200 krajowych i zagranicznych odmian roślin uprawnych m.in. zbóż, strączkowych, oleistych.

MRiRW


POWIĄZANE

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

UE musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i przystosować się do zmieniające...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę