Targi_china_210519-750

Agrotechnika w Bratoszewicach

24 kwietnia 2018
Agrotechnika w Bratoszewicach
MRiRW

Ponad 200 wystawców prezentowało swoje oferty w Bratoszewicach na organizowanych tu po raz 26. Targach Rolnych Agrotechnika.

Targi odwiedził podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który apelował do rolników o niezwlekanie ze składaniem do ARiMR wniosków o dopłaty bezpośrednie. Mają na to czas do 15 maja.

- Już niecały miesiąc został na złożenie wniosku o płatności bezpośrednie za 2018 r. Kampania przebiega dobrze – mówił wiceminister Zarudzki i podkreślił, że od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

- Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą składać wnioski w specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju. Niektóre z biur powiatowych prowadzą także mobilne punkty pomocy technicznej, by w terenie, bliżej gospodarstw rolników służyć radą, a także sprzętem komputerowym – informował podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Wiceminister odniósł się także do sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń.

- ASF jest realnym zagrożeniem, ale nie ma też powodów do obaw – mówił Zarudzki. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażamy odpowiednie działania, żeby rolnicy mogli zabezpieczyć swoje gospodarstwa. Ważne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji – informował wiceminister Zarudzki.

Podczas XXVI Targów Rolnych Agrotechnika zorganizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego prezentowano maszyny, urządzenia i środki do produkcji rolnej, a także nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim. Podczas targów wybrano najlepszy ciągnik rolniczy, najlepszą maszynę oraz najlepsze stoisko wystawy. Rozdano wiele nagród i wyróżnień.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 13 czerwca 2019 r. o oznakowaniu p...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokonało aktualizacji harmonogramu planowan...

– Nigdy nie podejrzewałabym nawet, że pierwsze objawy, które pojawiły się 1,5 ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę