dnikukurydzy_210818

Agrotechnika w Bratoszewicach

24 kwietnia 2018
Agrotechnika w Bratoszewicach
MRiRW

Ponad 200 wystawców prezentowało swoje oferty w Bratoszewicach na organizowanych tu po raz 26. Targach Rolnych Agrotechnika.

Targi odwiedził podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który apelował do rolników o niezwlekanie ze składaniem do ARiMR wniosków o dopłaty bezpośrednie. Mają na to czas do 15 maja.

- Już niecały miesiąc został na złożenie wniosku o płatności bezpośrednie za 2018 r. Kampania przebiega dobrze – mówił wiceminister Zarudzki i podkreślił, że od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

- Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą składać wnioski w specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju. Niektóre z biur powiatowych prowadzą także mobilne punkty pomocy technicznej, by w terenie, bliżej gospodarstw rolników służyć radą, a także sprzętem komputerowym – informował podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Wiceminister odniósł się także do sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń.

- ASF jest realnym zagrożeniem, ale nie ma też powodów do obaw – mówił Zarudzki. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażamy odpowiednie działania, żeby rolnicy mogli zabezpieczyć swoje gospodarstwa. Ważne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji – informował wiceminister Zarudzki.

Podczas XXVI Targów Rolnych Agrotechnika zorganizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego prezentowano maszyny, urządzenia i środki do produkcji rolnej, a także nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim. Podczas targów wybrano najlepszy ciągnik rolniczy, najlepszą maszynę oraz najlepsze stoisko wystawy. Rozdano wiele nagród i wyróżnień.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Krajowa Unia Producentów Soków wprowadza System Jakości Certyfikowany Produkt (C...

W związku z wprowadzeniem ulgi podatkowej, program antysmogowy Czyste powietrze ...

Niemal 88 mln zł przekaże resort nauki na przebudowę infrastruktury Polskiej Sta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę