Adama_15.08-30.09.2021

AGROunia blokowała tory w Woli Baranowskiej na Podkarpaciu

15 października 2021
AGROunia blokowała tory w Woli Baranowskiej na Podkarpaciu

AGROunia zablokowała w czwartek tory w Woli Baranowskiej na Podkarpaciu. „Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu.” - mówił Michał Kołodziejczak.


AGROunia zablokowała tory, z których codziennie na Ukrainę wyjeżdżają tysiące ton polskich nawozów. Właśnie dziś, gdy polskim rolnikom ich brakuje lub muszą je kupować za gigantyczne ceny. Od kilku tygodni ceny mocznika, saletry czy polifoski szaleją. Rząd, spółki Skarbu Państwa nie robią nic, by naprawić sytuację - stwierdził lider AGROunii.


Choć problem znają. Prezes PiS - Jarosław Kaczyński, właśnie od tego zaczął sobotnią konwencję partii - dodał Kołodziejczak.


Bierność rządu oraz brak długookresowej strategii spółek Skarbu Państwa doprowadza nas do ruiny. Jednak oprócz tego, że codziennie upadają setki gospodarstw rolnych, a ludzie tracą pracę i majątki to na tej sytuacji ucierpią wszyscy Polacy.


Gospodarzy nie stać na kupno nawozów, co oznacza, że plony będą mniejsze. Czeka nas kosmiczny wzrost cen za żywność i niedobór jedzenia. Rolnicy nie dadzą na siebie zrzucić winy za wysokie ceny żywności.


„Podczas, gdy europejskie rynki wstrzymały produkcję, by zachować gaz dla swoich obywateli - nasi wykorzystują go na potęgę i co najgorsze sprzedają za granicę. Gdy surowców na rynkach zabraknie- Europa będzie miała i gaz i nasze, polskie nawozy, a my zostaniemy z niczym.” - mówił Michał Kołodziejczak.

 

red. ppr.pl na podst. mat. pras. AGROunii


POWIĄZANE

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłączni...

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zapr...

W dniu 30 listopada b.r. w podsuwalskim Sobolewie, z udziałem mieszkańców, władz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę