Adama_Spyrale_1-31.05.21

AGROunia zawiozła pół tony ziemniaków dla bezdomnych

24 maja 2021
AGROunia zawiozła pół tony ziemniaków dla bezdomnych
Po udanej akcji rozdawania ziemniaków na ulicach Warszawy działacze AGROunii zostawili kilkanaście skrzynek warzyw. W miniony piątek zawieźli je do Fundacji Serce Miasta, która pomaga osobom w kryzysie bezdomności.
 
Fundacji pomagają restauracje, które z dostarczonych ziemniaków ugotują obiady dla osób potrzebujących. Siedziba organizacji mieści się na warszawskiej Pradze, gdzie, jak przyznaje prezes fundacji Lusia Żagałkowicz mieszka wiele rodzin, którym nie zawsze starcza pieniędzy na ciepłe posiłki.
 
Na miejscu jest też szafka, w której można zostawić kosmetyki, ubrania, ale też jedzenie. Każdy może wrzucić coś od siebie.
 
Prezent od AGROunii nie zmieścił się do szafki, ale ziemniaki jeszcze dziś się przydadzą. Będą przerobione na ciepłe obiady, które można dostać w siedzibie fundacji przy ul. 11 listopada 22 w Warszawie.
 
Michał Kołodziejczak, lider AGROunii zadeklarował, że jedzenie, którego nie będzie opłacało się sprzedać rolnikom, ale nie tylko, będzie przywoził w to miejsce.
 
AGROunia stworzyła zrzutkę na takie i podobne akcje. Pieniądze będą przeznaczone głównie na paliwo i transport warzyw i owoców.
 
 
Prezes Fundacji stwierdziła, że podarowane jedzenie na pewno się nie zmarnuje.
 
„Ziemniaki pójdą szybko, w weekend będą z tego ciepłe obiady. Jest koronawirus. Naprawdę teraz jest bardzo dużo fundacji, ośrodków nawet państwowych, które mają problem z wyżywieniem.” - stwierdziła prezes fundacji Serce Miasta.
 
 
Była też zdziwiona, że rolnicy za kilogram ziemniaków dostają ok. 30 groszy, a takie fundacje jak ich często muszą je kupować w marketach za 5 złotych.
 
 
Więcej na filmie:
 
https://fb.watch/5DpQYaU3YA/
 
 
 

Biuro prasowe AGROunii


POWIĄZANE

Europejski Plan Działania dla Rolnictwa Ekologicznego z 25 marca 2021 zwiastuje ...

W dniu 22 lipca 2021 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał uwagi do ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13e ust. 10  rozporzą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę