dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

Akcent rolny w konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości

6 marca 2018
Akcent rolny w konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości
MRiRW

2 marca 2018 r. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w XXI Gali Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Wiceminister wręczył wyróżnienie w kategorii małe organizacje Pomorskiemu Hurtowemu Centrum Rolno-Spożywczemu S.A. RENK.

Uroczysta gala XXI edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości odbyła się w Domu Technika NOT w Gdańsku.

W swoim wystąpieniu Ryszard Zarudzki podkreślił znacznie zarządzania jakością w przedsiębiorstwach w szczególności w branży rolno-spożywczej, wskazał na potrzebę współpracy w wdrażaniu innowacji. − Ważne, aby firmy które osiągnęły odpowiedni poziom kultury zarządzania jakością mogły sięgać po wsparcie z takich programów jak Horyzont 2020, Biostrateg czy Gospostrateg. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi zadeklarowało współpracę na rzecz generowania tematycznej współpracy, której integratorem dla branży Rolno-Spożywczej mogłoby  być wyróżnione dzisiaj Centrum Hurtowe RENK − powiedział Wiceminister Zarudzki.

To jedna z najbardziej cenionych nagród. Weryfikuje to, co w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach jest codziennością − wysoką jakość organizacji pracy, świadczonych usług oraz produkowanych wyrobów. Laureaci i wyróżnieni mają możliwość przystąpienia do klubu liderów skutecznego zarządzania, który stanowi platformę wymiany wiedzy i dobrych praktyk, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania jakością. Galę uświetniły wykłady cenionych autorytetów na temat jakości i doskonalenia umiejętności w organizacjach, rozwoju innowacji i ocenie ryzyka.

Pomorska Nagroda Jakości, to konkurs o ponad dwudziestoletniej tradycji. Skierowany jest do organizacji wykazujących się skutecznością zarządzania, świadczących usługi na wysokim poziomie oraz produkujących nowoczesne wyroby. Szeroko pojęta jakość jest jednym z głównych warunków osiągania sukcesów gospodarczych − nie tylko na terenie kraju, lecz w całej Europie. Udział w konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości daje znakomitą okazję do sprawdzenia potencjału organizacji i stworzenia możliwości przeprowadzenia gruntownej samooceny, zweryfikowanej oceną ekspercką zawartą w raporcie zwrotnym.

     

MRiRW


POWIĄZANE

Rząd Finlandii planuje postawić na granicy z Rosją ogrodzenie, by zapobiec przen...

Brytyjski minister handlu Liam Fox planuje po Brexicie złagodzić unijne regulacj...

USA stały się głównym dostawcą nasion soi do UE. Obecnie amerykański udział w ty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę