Akredytowane badania gwarancją bezpiecznego nawożenia roślin

16 kwietnia 2019
Akredytowane badania gwarancją bezpiecznego nawożenia roślin

Nadejście wiosny oznacza budzenie się natury do życia, warto zaznaczyć, że jest to doskonały okres dla fanów ogrodnictwa oraz osób profesjonalnie zajmujących się rolnictwem. Postanowiliśmy więc przygotować dla wszystkich zainteresowanych stron krótki materiał informacyjny na temat bezpiecznych dla środowiska nawozów i środków wspomagających uprawę roślin.


Oczywiście zaznaczyliśmy rolę akredytacji w procesie dopuszczania i wprowadzania na rynek tych najwłaściwszych specyfików, posiadających deklarowaną na opakowaniu jakość.

 

Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem filmowym oraz poznaniem dokładnej i skrupulatnej pracy jaką wykonują laboratoria dla dobra roślin, które sadzimy w naszych ogrodach.

Link do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=Tm4W9aXtgBc

 

 

Jak wskazuje ekspert z Głównego Laboratorium Analiz Chemicznych Państwowego Instytutu Analiz Bogdan Janda „Analizy nawozów i środków wspomagających uprawę roślin przeprowadzane w akredytowanych laboratoriach cechuje rzetelność i uznawalność wyników w kraju i poza granicami naszego państwa – co w praktyce oznacza, że dostępne nawozy na polskim rynku są zweryfikowanymi produktami.”

 

***

INFORMACJE O PCA

 

Polskie Centrum Akredytacji (PCA) jest krajową jednostką akredytującą, upoważnioną do akredytacji jednostek oceniających zgodność oraz sprawowania nadzoru nad akredytowanymi podmiotami w zakresie przestrzegania przez nie warunków akredytacji (na podstawie ustawy z dnia 13.04.2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1398 ze zm.). PCA posiada status państwowej osoby prawnej i jest nadzorowane przez ministra właściwego do spraw gospodarki.

 

PCA jest jedyną uznaną krajową jednostką akredytującą, która została upoważniona do realizacji działalności akredytacyjnej w kraju i reprezentowania Polski w organizacjach regionalnych i międzynarodowych w tej dziedzinie (zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającym wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszącym się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylającym rozporządzenie (EWG) nr 339/93).

 

PCA prowadzi procesy akredytacji i sprawuje nadzór nad: laboratoriami badawczymi, laboratoriami wzorcującymi, laboratoriami medycznymi, organizatorami badań biegłości, jednostkami inspekcyjnymi, jednostkami certyfikującymi wyroby (w tym działającymi w specyficznych obszarach, takich jak: rolnictwo ekologiczne, ochrona przeciwpożarowa, BRC, produkty tradycyjne i regionalne, weryfikacja świadectw pochodzenia z kogeneracji), jednostkami certyfikującymi systemy zarządzania, jednostkami certyfikującymi osoby (w tym działającymi w specyficznym obszarze, takim jak rzeczoznawcy samochodowi), weryfikatorami EMAS, weryfikatorami rocznych raportów emisji gazów cieplarnianych. Więcej informacji na stronie www.pca.gov.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

@PCAgovPL | facebook.com/Polskie.Centrum.Akredytacji | pca.gov.plBiuro prasowe Polskiego Centrum Akredytacji


POWIĄZANE

Agnieszka Maliszewska, Pierwsza Wiceprzewodnicząca Cogeca i Dyrektor Biura Polsk...

Kanadyjska mleczarnia będąca na 10. miejscu naszego rankingu największych mlecza...

– Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym to największe wyzwanie dla polskiej i eu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę