Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

7 domów bez dachów

24 listopada 2004

Zator zwraca się o pomoc do wojewody

- Dzisiaj występujemy do wojewody z prośbą o pomoc dla rodzin, które mieszkają w 7 budynkach na terenie gminy, a które podczas ostatnich wichur dosłownie straciły dach nad głową - powiedział nam wczoraj Mariusz Makuch, wiceburmistrz Zatora.

Sprawa dotyczy w większości rodzin niezamożnych, które np. żyją z renty, są wielodzietne i same przed zimą nie będą w stanie odbudować zerwanych przez wichurę dachów. Z powodów finansowych, nie ubezpieczyły także swoich domów od skutków takich zdarzeń.

- Czujemy się jakoś odpowiedzialni i solidarni. Uważamy, że tym rodzinom po prostu trzeba pomóc - mówi wiceburmistrz Makuch. - Niezależnie od naszej prośby, skierowanej do wojewody, będziemy szukać jakichś środków we własnym budżecie, które można byłoby skierować na potrzeby tych rodzin. Może częściowo uda się pokryć straty z zasiłków celowych Ośrodka Pomocy Społecznej... - zastanawia się Mariusz Makuch.

Strażacy zrobili podczas akcji wiele zdjęć zrujnowanych budynków, które teraz będą stanowić załączniki do prośby, skierowanej do wojewody. W województwie zbierane są informacje z terenu o stratach, które spowodowała wichura.


POWIĄZANE

System kaucyjny wejdzie w życie już 1 października i obejmie m.in. butelkowane i...

W ostatniej kampanii parlamentarnej „lokalną półkę” obiecywały 4 różne partie. R...

W kalendarzu pojawiła się uroczysta data – Dzień Polskiej Żywności. W teorii pow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę