aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Aktywności fizycznej urlop nie dotyczy

8 lipca 2015
Wielu z nas wydaje się, że podczas urlopu „wreszcie możemy odpocząć” i nie robić prawie nic. Z aktywności fizycznej nie należy jednak rezygnować. Zamiast leżeć do góry brzuchem, warto spędzić wolne dni aktywnie.

Sport powinno się uprawiać przez cały rok. Poprawia to samopoczucie, efektywność, a przede wszystkim przynosi korzyści zdrowiu. W czasie urlopu często nie chcemy jednak o tym pamiętać. To błąd. Jeśli pozostaniemy aktywni fizycznie, na pewno wrócimy do pracy bardziej wypoczęci, zrelaksowani i pełni zapału.

Nie zapominajmy także o niechcianych konsekwencjach braku ruchu. „Wizja np. zrzucania kilku kilogramów po urlopie nie jest najlepsza” – mówi serwisowi infoWire.pl trener osobisty Piotr Wasil z Medical Fitness.

Jeszcze przed pierwszym dniem wolnym dobrze jest ustalić sobie, ile czasu dziennie będziemy poświęcać na sport. W dużym stopniu powinno to zależeć od tego, jaki mamy zawód. Osoby pracujące umysłowo zwykle potrzebują więcej ruchu niż pracownicy fizyczni.

Jeśli urlop spędzamy poza domem, możemy dopasować formę naszej aktywności do miejsca, w którym akurat przebywamy. W górach naturalne będą między innymi wycieczki piesze, nad morzem – pływanie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby rzeczywiście ćwiczyć. „Aktywność fizyczna jest lepszą formą wypoczynku niż brak aktywności” – zauważa ekspert.

POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę