aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ardanowski doradcą Prezydenta RP

21 stycznia 2008
Jan Krzysztof Ardanowski został społecznym doradcą  do spraw rolnictwa  Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Ardanowski urodził  11 lutego 1961 roku w Czernikowie, w rodzinie chłopskiej. Jest absolwentem  Wydziału Rolniczego Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) -  w 1985 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera rolnictwa. Po studiach wspólnie z żoną przejął 20 hektarowe , rodzinne gospodarstwo rolne, które prowadzi do dziś
Po reaktywowaniu w Polsce w 1995 roku samorządu rolniczego w kolejnych kadencjach pełnił z wyboru funkcje Prezesa Toruńskiej Izby Rolniczej, a następnie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. W latach 1998-2002 był radnym wojewódzkim Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W latach 2003-2007 kierował samorządem rolniczym w Polsce, pełniąc funkcję Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych w Warszawie.
Natomiast od listopada 2005 roku do stycznia 2008 roku pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nadzorując przygotowanie założeń Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Odpowiedzialny był również m.in. za kontakty międzynarodowe, w tym w ramach Unii Europejskiej, funkcjonowanie rynków rolnych, restrukturyzację jednostek badawczo-rozwojowych w obszarze rolnictwa, funkcjonowanie doradztwa i oświaty rolniczej.  Ponadto zainicjował i aktywnie uczestniczył w stworzeniu systemu promocji polskiej żywności na świecie.


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę