aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

AUTO, NOWOCZESNE MASZYNY ROLNICZE I WŁASNE LOKUM NIE POWINNO BYĆ LUKSUSEM…

18 czerwca 2010
Dzięki Dobrej Pożyczce ”życiowe inwestycje” są dostępne dla większej liczby Polaków
Samochód jako standard?
     Anna od trzech lat jest aktywna zawodowo. Mieszka z Rodzicami w gminie Gruta (tereny wiejskie), zarabia niecałe dwa tysiące netto. Do pracy w pobliskim mieście musi dojeżdżać ok. 30km w jedną stronę. Auto stało się naturalną koniecznością. Przejazdy lokalnymi PKS-ami pochłaniały mnóstwo cennego czasu, który to Anna chciała poświęcać na opiekę nad chorą Babcią. Samochód przydałby się także do wożenia starszej Pani na rehabilitację. Statystyczna Polka i scenariusz jakich wiele, który napisało samo życie… Anna zdecydowała się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego. Zaczęła analizować oferty banków promujących obiecujące „kredyty na samochód”. Po wizycie w bankowym oddziale optymistyczna wizja szybkiego otrzymania pieniędzy na świetnych warunkach ulegała negatywnej modyfikacji: przy dochodach Anny miesięczne oprocentowanie rzędu 8,9% było nieosiągalne, do tego w wielu bankach usłyszała, że „jest niewiarygodna” (na umowę o pracę była zatrudniona dopiero od 3 miesięcy). Perspektywa samochodu stawała się coraz bardziej odległa.

     Fakty: pomimo statystyk (w ostatnich miesiącach Polacy zarejestrowali o 6 proc. więcej samochodów niż przed rokiem) w naszym kraju samochód nadal rozpatrywany jest przez banki nie jako standard - ale jako luksus. Czy przeciętnie zarabiający Polak skazany jest na łaskę komunikacji publicznej, pożyczanie „po rodzinie” lub  „ciułanie w skarpetę”. Gdzie wnioskować o wsparcie, skoro instytucje bankowe nie pomagają zrealizować zakupu auta osobom zarabiającym mniej lub nie mogącym pochwalić się „perfekcyjną” historią w BIK-u…? „Sytuacji podobnych do p. Anny rozpatrujemy przynajmniej kilka w miesiącu” - mówi Doradca Finansowy jednego z oddziałów Dobrej Pożyczki Gotówkowej. „Dobra Pożyczka Gotówkowa została przygotowana z myślą o każdym Polaku, a warunki spłaty zobowiązania są racjonalnie dopasowane do możliwości budżetowych Pożyczkobiorców”.

     Fakty: Dobra Pożyczka może zostać przeznaczona na zakup każdego auta. W odróżnieniu od banku Korporacja sponsorująca markę Dobra Pożyczka nie staje się współwłaścicielem auta. Plusów jest więcej: w Dobrej Pożyczce nie wymaga się  od Klienta zakupu drogiej polisy AC, a przy kupnie samochodów z drugiej ręki nie ogranicza wieku auta. Pożyczkobiorca może wybrać dowolny model nowego lub używanego samochodu.

     Samochód dla życiowej wygody, a nowoczesny park maszynowy dla rozwoju gospodarstwa…
„Innowacyjne rolnictwo jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu z naszego banku”… Ten i podobne slogany przewijają się w wielu bankowych ofertach dedykowanych Rolnikom. Jak wyglądają warunki otrzymania wsparcia w jednym z wiodących banków? Okres kredytowania wynosi maksymalnie 5 lat, gotówka musi zostać spożytkowana wyłącznie na zakup maszyn rolniczych (a co z zakupem gruntów, nowymi trendami w zakresie hodowli i modernizacjami zabudowań gospodarczych?), zmienna stopa procentowa ustalana jest na bazie stawek WIBOR 3M / EURIB OR 3M / LIBOR 3M.

     Fakty: W Dobrej Pożyczce Rolnicy mogą liczyć na znacznie większą elastyczność i specjalne przywileje. Nie jest wymagane precyzowanie celu przeznaczenia środków, okres spłaty wynosi nawet do 30 lat, ponadto Klient ma gwarantowaną stałą stopę oprocentowania (2,99%* rocznie) i możliwość wybrania form zabezpieczenia z szerokiego spektrum poręczeń.

     Sami, ale nie samodzielni…
Samochód czy maszyny rolnicze to dość poważne zobowiązania finansowe, jednakże własne lokum (szczególnie dla osób zarabiających przeciętnie) wydaje się niemalże nieosiągalne. Obecnie o kredyt hipoteczny w bankach znacznie trudniej niż n.p. trzy lata temu. Wiele osób wraz z otrzymaniem decyzji odmownej na kilka lat „żegna się” z lokalową samodzielnością i poczuciem intymności. Młode małżeństwa zmuszone są do „integracji” z Teściami lub wynajmowania ciasnych kwater; single chcąc nie chcąc mieszkają z rodzicami. Debiutujący na rynku pracy młodzi ludzie emigrując do miast wynajmują wspólne mieszkania ze studentami. Niby są niezależni, a jednak muszą liczyć się ze współlokatorami. Sytuacja zaostrzenia procedur przyznawania kredytów hipotecznych to nie tylko skutek kryzysu gospodarczego - ekonomiści nie wykluczają podwyżek oprocentowania kredytów hipotecznych w Anno Domini 2011 o pełen punkt (procentowy) co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie liczby odmownych decyzji. Do tego marże banków rosną: w ostatnim czasie 15 banków (na 22) zwiększyło marże kredytów hipotecznych, co wpłynęło na wzrost średniego poziomu marż: marża w tzw. „kredytach drogich” z minimalnym wkładem własnym wzrosła średnio o 0,6% w stosunku do lutego 2010.

     Banki nie są jednak jedynym wiarygodnym źródłem pozyskania funduszy na nowoczesne gospodarstwo, komfort mobilności lub samodzielność mieszkaniową. Dobra Pożyczka Gotówkowa to produkt finansowy stworzony z myślą o realizacji celów Polaków, którzy pragną dynamicznie rozwijać i modernizować gospodarstwo, żyć we własnym domu lub korzystać z wygody posiadania samochodu - bez konieczności płacenia wysokich rat. Co najważniejsze, punkty procentowe i marże nie warunkują wysokości rat w Dobrej Pożyczce. To, co niezbędne do egzystencji na dobrym poziomie można osiągnąć ze wsparciem z Dobrej Pożyczki. Oprocentowanie Dobrej Pożyczki Gotówkowej jest stałe i wynosi 2,99 %* rocznie (czyli kilka razy mniej, niż w bankach!). Okres regulowania zobowiązania można dopasować do indywidualnych preferencji i możliwości finansowych: wynosi on od roku do 30 lat. Ile można pożyczyć? Od 25 do nawet 300 tys. zł, do tego nie trzeba legitymować się zaświadczeniami ZUS i US, historią w BIK czy wysokością dochodów. Dobra Pożyczka to także preferencyjne warunki dla Firm (zakup aut dostawczych lub samochodów służbowych), Rolników (finansowanie inwestycji) oraz Emerytów i Rencistów (dodatkowe udogodnienia z racji sytuacji życiowej). Dobra Pożyczka to gwarancja bezpieczeństwa i pełen profesjonalizm: akceptowalne są wszelkie dostępne na Polskim rynku formy zabezpieczeń, w każdym z 30 oddziałów Dobrej Pożyczki Klient spotka się z fachową i merytoryczną pomocą Doradcy Finansowego. Dobra Pożyczka wyrosła na bazie ośmioletniego doświadczenia zdobytego na rynku usług finansowych, za Marką Dobrej Pożyczki stoi dynamicznie pomnażany - wyłącznie polski kapitał oraz zespół kompetentnych finansistów.

AUTOmatycznie można rozpocząć starania od Dobrą Pożyczkę i obliczyć wysokość miesięcznej spłaty poprzez skorzystanie z funkcjonalnego formularza on-line oraz kalkulatora rat

Zapraszamy do kontaktu z Doradcami: 801 003 160*,  z telefonów komórkowych: 608 921 608**RRSP dla przyjętych założeń wynosi 7,08 %.
**Koszt połączenia wg stawki operatora
Niniejszy artykuł nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę