OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Bez 220 milionów euro

27 listopada 2008
Bezprecedensowa decyzja Komisji Europejskiej o odebraniu Bułgarii 220 milionów euro funduszy europejskich na rolnictwo.
Władze w Sofii miały czas do 1 listopada na usunięcie wszystkich nieprawidłowości w agencjach rozdzielających dotacje. Bruksela twierdzi, że działania były niewystarczające.

W lipcu po ujawnieniu kilku przypadków korupcji i marnotrawienia unijnych funduszy, Komisja Europejska wstrzymała wypłatę 560 milionów euro i dała Bułgarii czas na uporanie się z problemem. Walka z korupcją się rozpoczęła, ale zmiany okazały się za wolne.

Dlatego Sofia bezpowrotnie straciła ponad 200 milionów euro z funduszy PHARE i ISPA. Teoretycznie kraj ma jeszcze szansę na wykorzystanie ponad 300 milionów funduszy przedakcesyjnych, ale ich wypłata będzie zależała od postępów w walce z nieprawidłowościami.


POWIĄZANE

Zakończył Się Europejski Kongres Wsi. Jednym z tematów poruszanych podczas panel...

Wiosną wszyscy czekamy na smak świeżych warzyw. I choć nowalijki mają swoje wier...

11 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Śmiecenia – święto, która przypomina, że c...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę