Bezpieczne gospodarstwo

11 października 2004

Nowoczesne, wydajne i do tego bezpieczne. Pomorsko-Mazowiecka Hodowla Ziemniaka w Strzekęcinie koło Koszalina została uznana za najbezpieczniejsze w Polsce gospodarstwo rolne w kategorii wielkotowarowych. Ogólnopolski konkurs zorganizowały Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Mimo, że liczba wypadków w rolnictwie od 10 lat powoli spada, to jednak zawód rolnika wciąż należy do najbardziej niebezpiecznych. W pierwszym półroczu koszaliński oddział KRUS odnotował ponad 120 wypadków przy pracy na roli. Przyczyny są takie same od lat: lekceważenie zagrożeń, pośpiech, niesprawne maszyny. Również w Strzekęcinie jeszcze rok temu praca nie należała do bezpiecznych. Dziś jest zupełnie inaczej. W ciągu roku spółka zainwestowała aż 7 mln zł w modernizację szklarni, przechowalni i maszyn. Chodziło nie tylko o bezpieczeństwo pracy, ale przede wszystkim o podniesienie wydajności i obniżenie kosztów. W gospodarstwie jest teraz mniej osób, ale mają lepsze warunki socjalne i łatwiejszą pracę.

W ogólnopolskim konkursie na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne brało udział blisko 2000 gospodarstw indywidualnych i spółek z całego kraju.


POWIĄZANE

Gwałtowne ograniczenie dostępu do kredytów mieszkaniowych powoduje, że szczególn...

Krajowe Zrzeszenie Producentów RzepakuiRoślin Białkowych orazPolskie Stowarzysze...

„Róże pachną zawodowo” – znane stwierdzenie Stanisław Leca należy rozbudować i p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę