aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013

24 września 2013
Podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2013 w Bednarach k/Poznania 20 września odbyło się   uroczyste podsumowanie  i wręczenie nagród laureatom  XI Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju w 2013 roku   zostało uznane gospodarstwo  Anny i Pawła Łukaszewiczów z Lędowa w woj. pomorskim. Centralna Komisja Konkursowa przyznała II miejsce Elżbiecie i Wojciechowi Pysiakom ze Zdziechowa w woj. mazowieckim, a  III miejsce Agnieszce i Ireneuszowi Tatarkom z Polic w woj. dolnośląskim.

       
       
       


 W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 980 gospodarstw indywidualnych. Gospodarstwa oceniane były przez regionalne, a następnie wojewódzkie Komisje Konkursowe, które sprawdzały stopień występowania zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach, ich estetykę oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy. Inspektorzy ds. prewencji KRUS i PIP oceniali m.in. stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, jakość stosowanych środków ochrony osobistej.

Centralna Komisja Konkursowa, powołana przez Prezesa KRUS, wizytowała 16 gospodarstw indywidualnych - laureatów etapu wojewódzkiego i wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji. W ocenie Komisji wszystkie wizytowane gospodarstwa rolne prowadzone są w sposób nowoczesny, z dbałością o bezpieczeństwo pracy i estetykę miejsca przebywania jego mieszkańców i osób tam pracujących.
Organizatorem konkursu było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,  Agencja Nieruchomości Rolnych  i  Państwowa Inspekcja Pracy.
POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę