aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013

24 września 2013
Podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2013 w Bednarach k/Poznania 20 września odbyło się   uroczyste podsumowanie  i wręczenie nagród laureatom  XI Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju w 2013 roku   zostało uznane gospodarstwo  Anny i Pawła Łukaszewiczów z Lędowa w woj. pomorskim. Centralna Komisja Konkursowa przyznała II miejsce Elżbiecie i Wojciechowi Pysiakom ze Zdziechowa w woj. mazowieckim, a  III miejsce Agnieszce i Ireneuszowi Tatarkom z Polic w woj. dolnośląskim.

       
       
       


 W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 980 gospodarstw indywidualnych. Gospodarstwa oceniane były przez regionalne, a następnie wojewódzkie Komisje Konkursowe, które sprawdzały stopień występowania zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach, ich estetykę oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy. Inspektorzy ds. prewencji KRUS i PIP oceniali m.in. stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, jakość stosowanych środków ochrony osobistej.

Centralna Komisja Konkursowa, powołana przez Prezesa KRUS, wizytowała 16 gospodarstw indywidualnych - laureatów etapu wojewódzkiego i wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji. W ocenie Komisji wszystkie wizytowane gospodarstwa rolne prowadzone są w sposób nowoczesny, z dbałością o bezpieczeństwo pracy i estetykę miejsca przebywania jego mieszkańców i osób tam pracujących.
Organizatorem konkursu było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,  Agencja Nieruchomości Rolnych  i  Państwowa Inspekcja Pracy.
POWIĄZANE

Hodowca bydła mlecznego musi zapewnić dla swojego stada odpowiednią bazę pokarmo...

Cukrownie, browary, mleczarnie, wytwórnie napojów gazowanych – to tylko kilka pr...

Dzień Matki Ziemi. Dzień iluzji nieskończonych zasobów.  Ziemia z jej zasobami j...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę