Bezpieczne życie...

9 września 2013
Przez całe wakacje Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych MACIF Życie przeprowadziło szereg  akcji prewencyjnych mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze a tym samym zwrócenie uwagi na konieczność ubezpieczenia się. Celem Macif Życie TUW jest pokazanie i uświadomienie każdego z nas, że ubezpieczamy się nie tylko dla siebie ale także dla naszych najbliższych.
Ubezpieczenie na życie to wyraz zaangażowania i odpowiedzialności dorosłych za życie swoje i swoich dzieci. To też rodzaj umowy na wypadek powstania wypadku losowego, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć mówi Philippe Saffray, prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych MACIF Życie.

Na temat bezpieczeństwa wiele wiemy jednak w praktyce okazuje się, że nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszych działań.  Symulacja dachowania i symulacja zderzenia, które odbyły się w wielu województwach na terenie Polski to akcje zachęcające Polaków do pamiętania o swoim bezpieczeństwie każdego dnia. Kurs pierwszej pomocy oraz kwestia zapinania pasów w samochodzie, była szeroko omawiana przez propagatorów wydarzenia.
Każdy uczestnik miał możliwość przetestowania symulatora dachowania, za pomocą którego mógł w bezpiecznych warunkach sprawdzić, co dzieje się  z pasażerami podczas dachowania pojazdu. Szczególna uwaga była zwracana na konieczność zapinania pasów i zabezpieczenia wszystkich luźnych rzeczy pozostających w samochodzie. Zapinanie pasów to nie kwestia przekonania czy wymysł urzędnika to zrozumienie praw fizyki. Niepozornie niezabezpieczona torebka bądź butelka podczas gwałtownego hamowania może być w konsekwencji przyczyną tragicznych zdarzeń. Działania prewencyjne przeprowadzane przez Macif Życie TUW mają
za zadanie ocenę ryzyka,  której w momencie prawdziwego zdarzenia losowego nie mamy.
Najcenniejszą rzeczą jest życie. Dlatego tak ważna jest konieczność zabezpieczenia swojej przyszłości i ubezpieczanie  tego co dla najważniejsze. Utrata zdrowia wiąże  się ze spadkiem dochodów chorego, a w przypadku śmierci z całkowitym ich brakiem. Ubezpieczenie nie zwróci nam zdrowia ani życia ale gdy nas zabraknie nasza rodzina zostanie wsparta finansowo. Podczas choroby lub pobytu w szpitalu nie odczujemy luki finansowej.
POWIĄZANE

Rolnicy, których uprawy zostały zniszczone w 2021 r. w wyniku niekorzystnych zja...

Tylko do 17 czerwca 2022 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ...

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk uczestniczył 7. c...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę