biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Bezrobocie z sezonowością...

5 stycznia 2016
W ocenie ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza sezonowość bezrobocia w Polsce będzie zachowana, zatem we wrześniu tego roku zobaczymy stopę bezrobocia na niższym poziomie niż była w styczniu czy lutym.
"Mamy sezonowość, to jest pierwsza rzecz, która charakteryzuje polski rynek pracy. Miesiące jesienno-zimowe to zawsze jest wzrost bezrobocia, zaczyna się wiosna i lato to jest spadek związany z pracami sezonowymi czy to w rolnictwie, ogrodnictwie, czy budownictwie oraz turystyce" - powiedział Kosiniak-Kamysz w radiu Tok FM.
"Sezonowość bezrobocia powinna być zachowana, a stopa bezrobocia we wrześniu powinna być na niższym poziomie niż w styczniu czy lutym" - dodał.
Jego zdaniem spadkowi bezrobocia i ożywieniu na rynku pracy będą sprzyjały Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.
Z danych GUS wynika, że w lutym stopa bezrobocia wzrosła do 13,5 proc. z 13,2 proc. w styczniu.


POWIĄZANE

Spółdzielnia Mleczarska Ryki od lat produkuje sery dojrzewające bez chlorku wapn...

Deregulacja - rzadko które słowo zrobiło taką karierę w ostatnich miesiącach. Je...

Raport WEI wzywa do redefinicji polskiej polityki zdrowotnej   Warsaw Enterprise...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę