OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Błękitny Patrol WFF Polska

5 stycznia 2016
WWF Polska  prowadzi obecnie rekrutację nowych wolontariuszy, którzy zostaną przyjęci do Błękitnego Patrolu WWF. Do ich obowiązków oprócz obserwacji i wsparcia ochrony morskich ssaków, dołączy monitoring pięciu gatunków ptaków, występujących na bałtyckim brzegu - sieweczki obrożnej, rybitwy białoczelnej, rybitwy czubatej, rybitwy rzecznej i ostrygojada. Jak informuje WFF dzięki działalności wolontariuszy naukowcy otrzymają dane dotyczące tych gatunków.

Każdy mieszkaniec nadmorskich miejscowości może zgłosić się do Patrolu – mówi Katarzyna Pietrasik, koordynatorka Błękitnego Patrolu WWF. – Wystarczy chęć udziału w tej niezwykłej przygodzie, jaką jest ochrona przyrody, i wytrwałość w wypełnianiu patrolowych obowiązków.

Zanim wolontariusze wyruszą na swój pierwszy patrol, zostaną przeszkoleni przez ekspertów zajmujących się ochroną ssaków bałtyckich i ptaków.
Planowane są też inne szkolenia, które pomogą im skutecznie reagować na zagrożenia środowiskowe, a także prowadzić obserwacje i zbierać inne dane pomocne dla badaczy polskiego wybrzeża Bałtyku. Dlatego tak ważne jest powiększenie grona osób działających w Patrolu WWF – dodaje Pietrasik.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.| WFF Polska uzyskało też dofinansowanie  ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

POWIĄZANE

Po słabym 2024 roku, finansowanie maszyn i urządzeń rolniczych na początku tego ...

Sztuczna inteligencja (AI). Mamy przyjemność przedstawić Państwu rozmowę z ekspe...

Jak informuje ARiMR, indywidualni pszczelarze i zrzeszające ich organizacje już ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę