A_TSW_2026_950

Bułgaria: Polska broni nie eksportu mięsa, lecz własnej godności

28 listopada 2006

W sporze z Rosją Polska broni własnej godności, a nie eksportu mięsa - pisze w sobotę największy dziennik bułgarski "Trud" w komentarzu o polskim wecie w sprawie negocjacji między Moskwą a Brukselą.

Polacy - podkreśla dziennik - znani są na świecie z obrony własnej godności narodowej i bezkompromisowości. W sporze z Rosją Polska zaryzykowała nawet, iż wywoła niezadowolenie Brukseli, gdzie pewne środowiska wolą przymykać oczy na siłowe posunięcia Moskwy, byle tylko panował "gazowy pokój".

"Warszawa broni nie mięsa, lecz zasady, że silny nie może narzucać swojej woli wyłącznie dlatego, że jest silniejszy" - podkreśla bułgarski komentator.


POWIĄZANE

Nie będzie szybkiego „przepchnięcia” klauzul ochronnych. Unijni biurokraci – po ...

Jak informują media, w ostatnich dniach Chiny podjęły niespodziewaną decyzję o c...

Jeszcze we wrześniu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dumą ogłaszało przeło...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę