aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Burze i ulewy nękają Polskę

20 lipca 2004

Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i zalane piwnice to skutek chłodnego frontu atmosferycznego, który przechodząc nad Polską trafił na masę ciepłego powietrza. W wielu miejscach uprawy zniszczył grad. Tylko nieliczni rolnicy byli ubezpieczeni.

Wójt gminy Marciszów szkody spowodowane ulewą szacuje na 1,5 miliona złotych. Poszkodowanym rolnikom chce umorzyć podatki, by chociaż w ten sposób im pomóc. W wielu miejscach pełne ręce roboty miała straż pożarna, zwłaszcza przy wypompowywaniu wody z piwnic i usuwaniu połamanych gałęzi.

Upały spowodowały, że więcej pracy ma także pogotowie. Po zimnym lecie wszyscy bez umiaru chcą korzystać ze słońca - stąd omdlenia i przegrzania. Taką pogodę źle znoszą zwłaszcza osoby chore na serce.

Rozgrzani plażowicze to problem również dla ratowników. Wielu - nie myśląc o konsekwencjach – zaczyna pływać bez wcześniejszego schłodzenia ciała.

Synoptycy zapowiadają, że burzowa pogoda utrzyma się jeszcze przez kilka dni, gorąco będzie do końca lipca, a sierpień zapowiada się ciepły i już nie tak deszczowy.


POWIĄZANE

Unia Europejska zaostrzy kontrolę przestrzegania umów przez przewoźników eksport...

Rada Europy przyjęła wczoraj zmiany do unijnych przepisów o zużytym sprzęcie ele...

Od 10.03.2024 r. przejście graniczne na autostradzie A2 w Świecku zostanie całko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę