aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Burze i ulewy nękają Polskę

20 lipca 2004

Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i zalane piwnice to skutek chłodnego frontu atmosferycznego, który przechodząc nad Polską trafił na masę ciepłego powietrza. W wielu miejscach uprawy zniszczył grad. Tylko nieliczni rolnicy byli ubezpieczeni.

Wójt gminy Marciszów szkody spowodowane ulewą szacuje na 1,5 miliona złotych. Poszkodowanym rolnikom chce umorzyć podatki, by chociaż w ten sposób im pomóc. W wielu miejscach pełne ręce roboty miała straż pożarna, zwłaszcza przy wypompowywaniu wody z piwnic i usuwaniu połamanych gałęzi.

Upały spowodowały, że więcej pracy ma także pogotowie. Po zimnym lecie wszyscy bez umiaru chcą korzystać ze słońca - stąd omdlenia i przegrzania. Taką pogodę źle znoszą zwłaszcza osoby chore na serce.

Rozgrzani plażowicze to problem również dla ratowników. Wielu - nie myśląc o konsekwencjach – zaczyna pływać bez wcześniejszego schłodzenia ciała.

Synoptycy zapowiadają, że burzowa pogoda utrzyma się jeszcze przez kilka dni, gorąco będzie do końca lipca, a sierpień zapowiada się ciepły i już nie tak deszczowy.


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę