informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Króliki

21 czerwca 2007
Na rynku mięsa króliczego sytuacja bardzo się skomplikowała. A wszystko przez jedną z europejskich Fundacji, która przestrzega Niemców przed sprowadzaniem tego towaru z Czech i Węgier - informuje Leszek Gacek z Doświadczalnego Instytutu Hodowlanego w Chorzelowie.

Jako powód takiej decyzji podaje się złe warunki hodowli królików w tych krajach. Niestety problem czeski i węgierski od razu znalazł odbicie na naszym rynku. Duża ubojnia koło Pragi znacznie ograniczyła import polskiego mięsa, a warto przypomnieć, że od pewnego czasu to właśnie ten zakład kontraktował dużo surowca i to na dobrych zasadach finansowych. Nagle więc duża część krajowego towaru trafiła na rodzimy rynek, a to od razu wpłynęło na znaczne obniżki cen.

Ceny żywca króliczego w ubojniach  Zł/kg

Grudzień 2005    4,20-5,00
Listopad 2006    4,00-4,70
Teraz            3,00-4,50

Za żywiec maksymalnie można uzyskać 4,5 złotego za kilogram, ale dotyczy to tylko najlepszej rasy mięsnej, stałych kontrahentów i dużych dostaw. Najczęściej spotykana cena to około 4 złotych. Najmniej kosztują króliki o wadze powyżej 3,5 kilogramów.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 7 stycznia 2019 r. w...

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłasza XVIII edycję Programu Stypendiów ...

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) cena skupu mleka w lutym 2019 r. wyn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę