OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Chiny: Internet nie dla małolatów

14 października 2002

W Chinach opublikowano przepisy zabraniające nieletnim korzystania z kawiarni internetowych. W opinii państwowych mediów, kawiarnie te "są trucizną dla umysłów młodych ludzi". Zakaz wchodzi w życie 15 listopada.

Nowe przepisy wydano w cztery miesiące po tragicznym pożarze pekińskiej kawiarni internetowej, w którym zginęło 25 młodych ludzi. Dwóch młodocianych podpalaczy skazano później na karę dożywotniego więzienia, a w tysiącach kawiarni internetowych w całym kraju przeprowadzono surowe "inspekcje". Wprowadzono też zakaz lokalizowania kawiarni internetowych w promieniu 200 metrów od szkół podstawowych i średnich.

W ramach kampanii walki ze "złem", za jakie uznano kawiarnie internetowe, państwowe gazety publikowały mnóstwo listów od rodziców, którzy uskarżali się, że ich pociechy tracą w takich lokalach czas, zdrowie i pieniądze.


POWIĄZANE

Nie każda data w kalendarzu ma duszę. Ale 3 maja – ma. Jest jak stary portret w ...

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – Biało-Czerwona Symfonia Tożsamości   2 m...

W dobie rosnącej popularności gamingu wśród młodzieży, wybór odpowiedniego kompu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę