GUS_230920_750x100_stat

Czy będzie nowy prezes ARR?

5 lipca 2002

Wicepremier, minister rolnictwa Jarosław Kalinowski podpisał wniosek do premiera o odwołanie Jana Sobeskiego z funkcji prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Powodem podpisania wniosku o odwołanie Sobeskiego z funkcji prezesa ARR przez Kalinowskiego jest brak współpracy z ministrem rolnictwa i nie wykonywanie jego poleceń. Czynnikiem decydującym jest źle rozstrzygnięty – zdaniem Kalinowskiego – przetarg na eksport mleka w proszku z dopłatą z budżetu. 

Przetargu już nie można unieważnić. Prezes Agencji podpisał już umowy i tym samym nie wykonał mojego polecenia – powiedział minister rolnictwa.

ARR rozstrzygnęła przetarg na eksport prawie 34 tysięcy ton odtłuszczonego mleka w proszku z dopłata z budżetu państwa. Wybrała również 11 firm, które mają się zająć jego eksportem. Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin powiedział wcześniej, że prawo do dopłaty zdobyły tylko 4 spółdzielnie mleczarskie, reszta to firmy o charakterze kapitałowym. Zdaniem Serafina, interes rolników nie został należycie zabezpieczony.


POWIĄZANE

Komitet ds. Instrumentów Ochrony Handlu UE niedługo zbada wniosek Komisji dotycz...

16 października br. obchodziliśmy 41. Światowy Dzień Żywności. Ustanowione w 197...

Minister Grzegorz Puda wręczył w czwartek akty powołania: Annie Gembickiej na st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę