aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Darmowa ziemia dla byłych PGR-owców

5 listopada 2004

Osoby bezrobotne bez prawa do zasiłku, które przez co najmniej 5 lat były pracownikami państwowych gospodarstw rolnych (PGR), będą mogły otrzymać z Agencji Nieruchomości Rolnej (ARN) nieodpłatnie do 2 hektarów ziemi na zalesienie, przewiduje uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.

Za przyjęciem ustawy głosowało 324 posłów, przeciw było 5 osób, wstrzymało się 2 parlamentarzystów. Głosowało 381 posłów.

Celem nowelizacji było umożliwienie byłym pracownikom PGR-ów, którzy są bezrobotni, otrzymania działki do zalesienia. Ustawa, która regulowała tę kwestię, została uchylona z dniem akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Osoby, które podejmą się zalesienia gruntów, otrzymają pomoc unijną w postaci środków na zalesienia, 5-letniej premii pielęgnacyjnej i 20-letniej premii zalesieniowej.

Według danych ANR, zainteresowanie otrzymaniem działki na zalesienie zgłosiło 930 bezrobotnych, z czego 150 jednak wycofało swoje wnioski. Pozostali nadal czekają na przydział działki.


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę