aaa_TSW_2023
CTR_2023

Dolina Ekologicznej Żywności na Targach BioFach

5 stycznia 2016
W dniach 13-16 lutego br. członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej w  Norymberdze. Targi BioFach to jedna z najważniejszych i największych imprez wystawienniczych produktów ekologicznych na świecie. Co roku gromadzi ponad 40 000 zwiedzających oraz 2 500 wystawców z ponad 80 krajów świata.

W tym roku polski sektor ekologiczny, dzięki patronatowi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, miał silną reprezentację na targach BioFach. Polscy wystawcy uczestniczący w imprezie otrzymali specjalne gabloty do prezentowania swoich produktów, a także możliwość skorzystania ze wspólnego stołu do przygotowania degustacji produktów ekologicznych. Polską ekipę wspierał znany hiszpański dziennikarz, pasjonat gotowania i zdrowej kuchni Carlos Gonzalez – Tejera. Uczestników odwiedziła również podsekretarz stanu Zofia Szalczyk, która brała udział w ministerialnym spotkaniu na temat przyszłości rolnictwa ekologicznego.

Podczas  trwania targów  na polskim stoisku odbywały się  pokazy kulinarne oraz prezentacje  produktów ekologicznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród innych wystawców jak i zwiedzających.
Wyjazd członków klastra na targi BIOFACH zorganizowano w ramach projektu „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności”. To jeden ze sposobów realizacji celów projektu do których należy m.in. promocja  produktów ekologicznych, nawiązywanie kontaktów  z nowymi partnerami, zwiększenie dostępu członków klastra do najnowszych osiągnięć w zakresie produkcji, przetwórstwa i marketingu produktów ekologicznych. Największą korzyścią z udziałów w targach była możliwość przeprowadzenia przez klastrowiczów wielu rozmów handlowych z potencjalnymi kontrahentami biznesowymi. Doceniono również sposób prezentacji oferty klastra Doliny Ekologicznej Żywności na imprezie (jakość materiałów informacyjnych, pokazy gotowania, degustacje produktów, itp.).    


POWIĄZANE

 W związku z doniesieniami prasowymi o przekazywaniu ziemi z Zasobu Własności Ro...

Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty na I Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolni...

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 8 grudnia 2023 r. – Przywództwo Stanów Zjed...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę