OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Dopłaty 2006/07

13 lutego 2007

Ponad 90 % dopłat bezpośrednich jest już na kontach rolników. Niedługo ruszy także drukowanie wniosków o przyznanie dopłat za 2007 rok. Zarówno wnioski jak mapki graficzne mają być tym razem gotowe na czas – zapewnia resort rolnictwa.

Tak sprawna wypłata płatności obszarowych za 2006 rok to niewątpliwie sukces całej Agencji Restrukturyzacji oraz resortu rolnictwa. Andrzej Lepper wicepremier i minister rolnictwa: to co założyliśmy sobie, osiągnęliśmy ten cel, że do rozpoczęcia prac wiosennych wszyscy rolnicy otrzymają dopłaty bezpośrednie.

Na pieniądze będą musieli jeszcze poczekać rolnicy, którzy popełnili błędy we wnioskach. Teraz trzeba je poprawiać. Trwają już także przygotowania do akcji przyjmowania wniosków za 2007 rok.

Przypomnijmy, że rok temu przyjmowanie wniosków odbyło się z dużym opóźnieniem. Na czas nie wydrukowano mapek graficznych, które trzeba dołączyć do wniosku o przyznanie unijnej pomocy. W efekcie rząd zabiegał w Brukseli o przedłużenie terminu składania wniosków. W tym roku takich problemów nie będzie – deklaruje resort rolnictwa. Przetargi na wybór firmy, która wydrukuje mapki zostały już rozstrzygnięte. A wszystko ma być gotowe do 15 marca.


POWIĄZANE

Pogoda nie rozpieszcza producentów kukurydzy. Siewy na północy i w centrum kraju...

Gwałtowny wzrost niepewności w zakresie handlu i polityki gospodarczej, słabszy ...

Rolnictwo precyzyjne wprowadza nowe technologie, które rewolucjonizują podejście...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę