aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dzieci ze szkoły w Chybicach wygrały w Turnieju Gier i Zabaw

9 listopada 2004

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chybicach wygrały sobotnią rywalizację w ramach Turnieju Gier i Zabaw w gminie Pawłów. Zawody przeprowadzono w sali gimnastycznej w Chybicach.

Sensacją było drugie miejsce małej szkoły z Dąbrowy, a dopiero trzecie wygrywającego dotychczas Pawłowa. Szkoła w Dąbrowie dopiero od dwóch lat ma niedużą salę gimnastyczną i już pokonała duże renomowane szkoły w Szerzawach i Pawłowie, które takie obiekty mają od wielu lat. To potwierdza opinię, że sala gimnastyczna jest bardzo potrzebna każdej wiejskiej szkole. Podczas tych eliminacji jest wręcz zażarta rywalizacja, wszyscy i uczniowie, i nauczyciele dają wszystko z siebie, by wygrać.
Zwycięska drużyna awansowała do finału powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Gier i Zabaw, tak zwanego "Pucharu 5 Milionów". Zamierzają wygrać tę kategorię, a także rywalizację wojewódzką. Wygrywająca dotąd najczęściej szkoła w Pawłowie, kilka lat temu doszła do finału ogólnopolskiego w Szczecinie, gdzie przegrała tylko z gospodarzami. Chybice chcą iść w ich ślady.
Tym razem, na gruncie gminnym Chybice pokonały kolejno: 2. Dąbrowę; 3. Pawłów; 4. Szerzawy; 5. Bostów; 6. Radkowice; 7. Rzepin.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę