Green_Gas_2026_900

Fińscy farmerzy protestują

29 września 2006

Uproszczenia systemu dopłat do rolnictwa to główne założenie planowanych na 2013 rok zmian w finansowaniu polityki rolnej.

Nieformalne spotkanie zakończyło się w Fińskim Oulu. W mieście zebrało się setki farmerów, którzy protestowali przeciwko cięciom w unijnych subsydiach.

Od 11 lat Unia przekazywała 100 milionów euro dla rolników gospodarujących na trudnych, południowych terenach Finlandii. Teraz komisarz rolnictwa chce zniesienia tej zasady, bo jak mówi, z założenia miała być to pomoc tymczasowa.

Protestujący farmerzy twierdzą, że bez pieniędzy z unijnego budżetu nie będą konkurencyjni na wspólnym rynku. Mariann Fischer Boel nie wykluczyła kontynuowania pomocy, ale nie na dotychczasowych zasadach.


POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę